Vyrovnaná bitva s dramatickým rozuzlením. Tygři urvali v Boleslavi bod navíc

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Přímý souboj o třetí místo nabídl velice vyrovnaný průběh s dlouhou přetahovanou až do samotného konce. Vzhledem k tomu, že základní hrací doba o vítězi nerozhodla, rozdaly si to oba celky o bod navíc v prodloužení. V něm vystřelil Liberci důležité vítězství kapitán Petr Jelínek.

44. kolo, neděle 07. února 2021
1:2p
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Šťastný (Ševc, A. Zbořil) – 49. A. Musil (Knot, Birner), 62. P. Jelínek (Bulíř, Vitásek). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lederer, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička – Allen, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík, Vacík – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský

Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek

Velká důležitost přímého duelu o třetí místo extraligové tabulky byla od úvodních minut patrná na obou týmech. Upracovaný hokej mnoho šancí nepřinesl. Jednu z mála měl Radan Lenc, jenž svého bývalého zaměstnavatele vystrašil povedenou ranou do horní tyčky.

V závěru první třetiny se hra přece jen trochu otevřela. Domácí Zbořil si vyměnil kotouč s Allenem a měl na hokejce úvodní gól. Kváča se proti jeho zakončení stihl přesunout jen tak tak. Na druhé straně zase neskončila brankou ani pohledná kličkovaná Rosandiče.

Ve druhé části byl obrázek hry hodně podobný tomu, co se odehrávalo během prvních dvaceti minut. Při hře čtyři na čtyři se do jedné z mála příležitostí dostal Gríger, jehož sólový protiútok fantasticky zlikvidoval mladoboleslavský brankář Růžička.

Bílí Tygři byli v utkání střelecky aktivnějším týmem, jenže neustále naráželi na perfektního gólmana Bruslařů. Ten liberecké střelce doslova deptal. Když už Lenc připravil Bulířovi kotouč před takřka prázdnou bránu, vytáhl Růžička zákrok večera.

Čekání na první trefu ukončila až početní výhoda krátce před polovinou třetího dějství. Růžička vyrazil Knotův projektil jen před sebe, kde číhal dobře zaparkovaný liberecký habán Adam Musil, který zblízka nasměroval kotouč do sítě.

Středočeši se však nevzdali a pět minut před koncem odpověděli Tygrům stejnou mincí. Přesilovou hru Bruslařů využil David Šťastný. Nerozhodný stav po třetí siréně nakonec poslal zápas do prodloužení. Z něj vyšly vítězně šelmy díky trefě kapitána Petra Jelínka.

„Za vítězství jsme rádi. Myslím si, že jsme předvedli velmi dobrý výkon. Po celou dobu jsme byli kompaktní a disciplinovaní, co se systému hry týče. Domácí sice měli dvě šance v prodloužení, ale nebojím se říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Oba brankáři podali dobrý výkon, ale nemyslím si, že by zápas byl vyloženě o nich. Zase tolik tutovek k vidění nebylo. Spíš jsem to viděl jako souboj dvou vyrovnaných týmů s dobrými defenzivami. “

Radim Rulík
„Viděli jsme bojovné utkání. V první třetině byl Liberec trochu živější, podle mě bylo znát, že měl o den delší odpočinek než my. Po přestávce se hra srovnala, ve třetí třetině šel soupeř do vedení po gólu v přesilovce. Jsme moc rádi, že i my jsme ji dokázali využít a dostali se zpátky do zápasu. Bylo to opravdu těsné. Stav 1:1 po základní hrací době odpovídal dění na ledě, zásluhu na tom měli oba gólmani, kteří byli výborní. V prodloužení jsme se špatně rozestavili na buly, špatně to vyhodnotili a nabídli soupeři přečíslení, které proměnil. “