Z Litvínova se třemi body! Šestnáctce vystřelil výhru Jiruš

Litvínov - Po nepříliš přesvědčivém vstupu do nadstavby jde výběr do šestnácti let výsledkově opět vzhůru. V sobotu odpoledne zvládl zápas na ledě Litvínova a zvítězil tak popáté z posledních šesti zápasů. Po napínavém průběhu rozhodl ve třetí třetině Vojtěch Jiruš!

Šelmám se skvěle vyvedl vstup do utkání. Hned ve třetí minutě šly totiž do vedení! Útočné choutky prokázal obránce Filip Kovář a prostřelil Kliku - 0:1. Litvínov ale na brzký direkt dokázal poměrně rychle zareagovat. Na 1:1 vyrovnal při přesilové hře Jan Myšák.

Modrobílí si však vzali vedení zpět ještě před koncem první části. Po asistenci Šedivého zvedl ruce nad hlavu Lukáš Nezbeda - 1:2. Domácí celek ale evidentně dobře naložil s přestávkou, jelikož druhou periodu otevřel dvěma zásahy.

Nejprve se prosadil Jan Vopat - 2:2. A další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po přesné střele Ondřeje Baláže drželi Chemici vedení. Jak náhle k němu přišli, tak jej také ztratili. Liberečtí dostali k dispozici přesilovou hru a rychle ji využili. Kombinaci zakončil po asistencích Šedivého a Starého Václav Moc - 3:3.

Rozuzlení přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Ta nabídla pouze jedinou branku a vstřelili ji naši mladíci! Znovu totiž velmi rychle využili přesilovku. Pryž poslal za Klikova záda Vojtěch Jiruš - 3:4. Těsný náskok už Tygři díky dobré disciplíně a spolehlivému Čajanovi udrželi až do závěrečné sirény.

Liberecká šestnáctka zdolala v napínavém souboji Litvínov 4:3!