Realizační tým

Hlavní trenér Asistent trenéra Trenér brankářů


Filip Pešán


Patrik Augusta


Martin Láska
Videokouč Kondiční trenér Development coach


Aleš Vladyka


Aleš Pařez


Jan Ludvig
Vedoucí týmu Kustod Kustod


Tomáš Krupka


Jan Plodek


Aleš Vála
Fyzioterapeutka Fyzioterapeut Lékař


Jana Šťastná


Vítek Jančařík


MUDr. Dušan Morman
Lékař


MUDr. Roman Mizera

Profily trenérů

Filip Pešán

Filip Pešán

Filip Pešán strávil většinu své hráčské kariéry v dresu Stadionu Liberec později pak Bílých Tygrů. Mezi jeho výraznější hokejové úspěchy patří stříbrná medaile v dresu české reprezentace na zimní univerziádě v Innsbrucku v roce 2005. Poslední momenty svého aktivního působení u hokeje Pešán strávil v druholigovém Jablonci či Benátkách nad Jizerou.

Trenérskou kariéru zahájil Pešán v ročníku 2005/2006, kdy působil u mládežnických celků a jako asistent u extraligové juniorky. V létě 2006 zamířil v rámci svého postgraduálního studia na UK FTVS na roční trenérskou stáž do Kanady, kde byl členem realizačního týmu univerzitního mužstva X-men STFX. S tímto celkem postoupil až do závěrečných bojů o univerzitního mistra Kanady.

Po návratu ze zámoří se mladý trenér znovu ujal koučování libereckých mládežníků. Zlom v jeho trenérské kariéře nastal v roce 2009. Když byl od A týmu Bílých Tygrů odvolán trenér Dušan Gregor, dostal šanci právě progresivní Pešán. Ve 30 letech se tehdy stává vůbec nejmladším koučem české extraligové historie. Liberecký tým se pod Pešánovým vedením vyhnul baráži, ale skončil už v předkole play-off. V následující sezóně angažovali Bílí Tygři zkušeného Jiřího Kalouse a s Filipem Pešánem v roli asistenta vytvořili na další tři roky sehrané duo.

V exraligovém ročníku 2012/13 sice Filip Pešán i nádále zůstává v roli asistenta hlavního kouče, ale Jiřího Kalouse nahrazuje Marian Jelínek. Tygrům se ovšem nedaří a tak se v listopadu 2012 Filip Pešán znovu posouvá do role hlavního trenéra. Ani pod jeho vedením ale nepřichází žádaný herní vzestup a Pešána po třech měsících nahrazuje Pavel Hynek.

V sezónách 2013/2014 a 2014/2015 Filip Pešán zastával funkci hlavního trenéra prvoligových Benátek, kde se mu i s mladým týmem dařilo a dovedl jej do play-off. Spolu s angažmá v Benátkách je Filip Pešán rovněž hlavním trenérem reprezentačního výběru hráčů do devatenácti let.

Na sklonku základní části extraligového ročníku 2014/2015 byl Filip Pešán znovu jmenován do funkce hlavního trenéra A týmu Bílých Tygrů. Stalo se tak po nečekaném odstoupení Rostislava Čady. Staronový kouč opět zvládnul záchranářské práce a byť nedovedl tým do předkola play-off, mohli Bílí Tygři do play-out bez barážového nebezpečí. Ihned po skončení této sezóny byl Pešán ve své funkci potvrzen i pro následující extraligový ročník a navíc byl jmenován také sportovním ředitelem Bílých Tygrů Liberec. V této funkci pak v historické sezoně dovedl tým k prvnímu titulu v historii Bílých Tygrů.

O rok později s týmem zopakoval zisk Prezidentského poháru a v play-off dokráčel až do finále, v němž Tygři nestačili na Kometu Brno. Mezi trenéry si díky těmto úspěchům vybudoval značné renomé a kromě pozvánek na kempy v zámoří si vysloužil také povolání na post trenéra reprezentační dvacítky. S tou se mu na mistrovství světa juniorů povedlo poprvé od roku 2005 přejít čtvrtfinále a nakonec z toho bylo čtvrté místo.

Filip Pešán je absolventem FTVS Univerzity Karlovy, držitelem trenérské IIHF licence „A“ a kanadského NCCP.

Patrik Augusta

Patrik Augusta
Jako mnoho hokejových trenérů působil i Patrik Augusta nejdříve jako hráč. Svou hokejovou kariéru začal v jihlavské Dukle, kde se už jako jednadvacetiletý mladík zařadil mezi nejproduktivnější borce. Za „A“ tým Jihlavy ovšem odehrál pouhé čtyři sezóny. V té poslední přišla také pozvánka do reprezentace, se kterou v roce 1992 získal bronzovou medaili na olympijských hrách a o několik měsíců později vybojoval s československým týmem stejný kov na domácím světovém šampionátu.

Poté se Augusta rozhodl zkusit štěstí v zámoří, kde nejdříve působil v nižší AHL. A nevedlo se mu vůbec špatně, během dvou ročníků si totiž stále držel průměr více jak jednoho bodu na zápas. V sezóně 1993/94 poté přišla jeho premiéra v Torontu Maple Leafs, za který odehrál dvě střetnutí. To ovšem byly na dlouhou dobu jeho poslední starty. Přestože v American Hockey League pravidelně bodoval, do NHL se podíval už jen na další dvě utkání, když v roce 1999 nastoupil za Washington Capitals.

Ze Spojených států se proto přesunul do německé soutěže DEL, kde také v roce 2006 ukončil svou hráčskou kariéru. Následně působil dva roky jako skaut týmu Phoenix Coyotes (dnešní Arizona Coyotes), načež se vrátil do Jihlavy, kde se zastával funkci asistenta trenéra. Na tomto postu působil až do sezóny 2012/13. Od té doby už jako hlavní kouč vedl mládežnické kategorie Dukly a zároveň se chopil role asistenta u reprezentačních výběrů, přičemž se dvakrát podíval na mistrovství světa U18.

V minulé sezóně poprvé vedl tým dospělých, když se postavil na lavičku týmu BK Mladá Boleslav. V listopadu byl však odvolán a jeho místo převzal Vladimír Kýhos. Nyní se Patrik Augusta přesouvá do města pod Ještědem, kde nahradí Karla Mlejnka a bude asistovat Filipu Pešánovi.

Martin Láska

Martin Láska
Trenér brankářů Martin Láska strávi řadu let v libereckých mládežnických týmech. V roce 2001 se dokonce jako člen reprezentačního výběru do 18 let zúčastnil MS této kategorie ve Finsku, kde skončila Česká republika čtvrtá. Ve své kariéře dále pokračoval ve druhé lize v dresu Jablonce a Slaného.

Je absolventem FTVS Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 2009. Tou dobou již sbíral trenérské zkušenosti v pražské Spartě, kde působil jako trenér brankářů a mládežnický kouč. V sezoně 2009/10 byl trenérem brankářů v NSWC (North Shore Winter Club) Vancouver a následně se roku 2010 stal mládežnickým trenérem a trenérem brankářů Bílých Tygrů Liberec.

Ve své trenérské kariéře postupoval dále, až se v sezoně 2013/14 stal trenérem gólmanů tygřího A-týmu a ve stejném roce také zastával stejnou funkci u reprezentační osmnáctky. Od sezony 2015/16 se spolu s hlavním trenérem Jakubem Petrem posunul k národnímu výběru do 20 let, kde působí i nyní pod Filipem Pešánem.

Pod rukama mu v Liberci prošli mimo jiné dva brankáři draftovaní do NHL, Vítek Vaněček a Aleš Stezka. Úspěchů dosáhl i s reprezentací, když v ročníku 2013/14 bral stříbrnou medaili na MS a bronzovou na Memoriálu Ivana Hlinky, na stejném turnaji pak o rok později přidal také stříbro.

V současnosti spolupracuje s brankářskou dvojicí Romanem Willem a Markem Schwarzem, který se pod Ještěd vrátil ze Znojma. Krom toho má na starost také vývoj brankářů v mládežnických kategoriích.

Aleš Pařez

Aleš Pařez
Aleš Pařez začínal s hokejem v rodném Nymburce. Už ve 14 letech ale odešel do zámoří, kde postupně oblékal dresy celků amerických juniorských soutěží – Chicago Steel, University of Alaska-Anchorage, Manchester Phoenix, Milton Keynes Lightning. Patřil k výrazným talentům českého hokeje, ale kvůli vážnému zranění ramene musel hokejovou kariéru předčasně ukončit.

Od roku 2012 se Aleš Pařez plně věnuje výcviku a tréninku vrcholových sportovců (stejně jako široké veřejnosti), kteří chtějí zvýšit svou výkonnost a zároveň snížit bolest těla a četnost zranění. Mezi jeho klienty patří například hokejisté Martin Ševc, David Pastrňák nebo Jakub Vrána.

Čtyřiatřicetiletý kouči si stále doplňuje své vzdělání v institutu HHP, jehož zakladatelem je uznávaný americký fyzioterapeut Paul Chek. Od května 2015 je Aleš Pařez členem realizačního týmu Bílých Tygrů Liberec, jako kondiční kouč navíc působí i u reprezentace do 20 let.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner