Adam Musil po prvním domácím vítězství: Dobře jsme plnili pokyny pana Augusty, výhry si ceníme

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Bílým Tygrům se v úvodu sezóny zatím daří. Po vybojovaném vítězství v Karlových Varech porazili v prvním domácím zápase i Mladou Boleslav. V obou zápasech se v dobrém světle představila nově sestavená formace ve složení Marek Zachar, Petr Jelínek a Adam Musil. „Oba to jsou výborní hráči, doufám, že na naši spolupráci navážeme i v extralize," říká poslední jmenovaný útočník.

Jak bys první domácí utkání v nové sezóně zhodnotil?
Vyhráli jsme, takže to je samozřejmě super. Bylo tam ale hodně věcí, které ještě musíme zlepšit. Od toho ta přátelská utkání jsou, dobře nás prověří. Jinak si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon.

Zaznamenal jsi nějaké zlepšení proti duelu s Karlovými Vary?
Určitě. Ze zápasu s Energií jsme se ponaučili a na tréninku jsme se zaměřili na nějaké věci z toho utkání. Myslím, že jsme proti Mladé Boleslavi lépe plnili pokyny pana Augusty.

Na kontě zatím máte dvě výhry ve dvou zápasech, v kabině tedy asi panuje dobrá nálada, ne?
Jojo, je to určitě pozitivní. I když to jsou přátelská utkání, chceme vyhrát každý zápas a za obě dvě výhry jsme moc rádi.

V obou duelech jsi nastoupil ve formaci s Petrem Jelínkem a Markem Zacharem. Jak se ti s nimi hraje?
Odehráli jsme jen dva zápasy, zatím se nám ale docela daří. Oba to jsou výborní hráči, jsem moc rád, že s nimi můžu hrát v lajně. Doufám, že na naši spolupráci navážeme i v extralize.

Už si zvykáte na zápasy před omezeným počtem diváků?
Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby přišlo víc fanoušků. Opatření to ale nedovolují, s tím se bohužel nedá nic dělat. Můžeme jen doufat, že se to časem zlepší. My jsme hlavně rádi, že konečně můžeme hrát a dělat to, co nás baví.

Teď vás čekají dvě utkání ve dvou dnech. To asi nebude lehké po té dlouhé pauze...
Je to pro nás jenom dobře. Před začátkem extraligy musíme odehrát co nejvíce zápasů, abychom se do toho po té dlouhé pauze zase dostali. Jak už jsem říkal, jsme moc rádi, že už konečně můžeme hrát, a na každé utkání se těšíme.

Nejnovější video

Pozvánka na Týden hokeje