Liberec doma přivítá Zlín, zakončí tak první polovinu základní části

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy zavede pod Ještěd hokejisty Zlína. Ti se s Bílými Tygry setkají na závěr první poloviny ročníku, přičemž první vzájemný zápas skončil výhrou beranů. Jak to dopadne tentokrát? To se dozvíme v neděli od 17:00.

PSG Zlín

Loňský finalista drží po téměř polovině letošní základní části pátou pozici. Za normálních poměrů by se tato pozice dala nazvat klidným středem, ovšem ne v letošní sezoně. Dvaačtyřicetibodový Zlín má totiž náskok pouhých pěti bodů na devátou Slavii, tudíž si hráči nemohou dovolit příliš ztrát, pokud si chtějí pozici udržet.

Antonín Honejsek táhne Zlín.

To se jim v posledních týdnech daří. Z devíti listopadových zápasů odešli jen dvakrát bez bodu, pět zápasů vyhráli v základní hrací době, jednou po samostatných nájezdech a jeden duel v nájezdech tratili. Poslední obětí beranů byli hráči Sparty a na toto vítězství se bude dlouho vzpomínat. Po první třetině prohrávali už 1:4, ovšem po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 6:5, přičemž rozhodující zásah obstaral bek Zámorský v 59. minutě.

Na špici týmové produktivity nalezneme dvě letité opory a hráče, který se k jejich statusu pomalu přibližuje. Petr Leška je na samém čele (4+18), následován Jaroslavem Balaštíkem (12+6) a mladým Antonínem Honejskem (9+7). Všichni tři pak mají prsty v povedeném listopadu. Nejvíce se bodově činil Leška, který vsítil dvě branky a přidal deset asistencí. Střelecky pro změnu Honejsek s pěti zásahy, k nimž přidal tři asistence. „Nejhůře“ na tom je v právě skočeném měsíci Balaštík (4+2).

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: žlutá, modrá
Webové stránky: hokej-zlin.cz
Stadion: Stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

25. kolo: Zlín – Sparta    6:5

Také v Liberci by se dalo o listopadu hovořit jako o povedeném, rozhodně v porovnání s předchozími měsíci letošního extraligového ročníku. Z devíti zápasů odešli Bílí Tygři pětkrát s více body než soupeř a v posledních zápasech se jim podařilo protrhnout střelecké trápení, které v dřívějších panovalo.

Slovenský kanonýr se v posledních zápasech rozjel.

Velkou zásluhu na tom má útočník Martin Bartek. Slovenský střelec za poslední tři zápasy nasázel zaznamenal hned čtyři přesné zásahy a přidal k nim jednu asistenci. Po bodově trochu hluchém období se dařilo i kapitánu Nedvědovi, jenž zaznamenal o bod méně.

První vzájemný zápas letošní sezony se odehrál 18. října na ledě Zlína. A ten zvládli právě hráči z Baťova města, kteří zvítězili 3:0. Bílí Tygři tak mají o motivaci postaráno, pokud odhlédneme za přirozenou motivaci získat tři body. Zároveň se budou po prohře v Hradci vrátit na vítěznou vlnu. Na domácím ledě navíc vyhráli pět z posledních šesti zápasů.