Ohlasy k zápasu

V první třetině jsme byli zakřiknutí, řekl Vampola. Parádní trefou pak soka uzemnil

L i b e r e c – Statistici mu napočítali sedm střel, k tomu přidal gól a asistenci. Útočník Petr Vampola patřil v nedělním utkání proti královéhradeckému Mountfieldu k nejlepším hráčům na ledě. I zásluhou jeho příspěvku zvrátili Tygři negativně se vyvíjející bitvu a zvítězili potřetí za sebou.

Trenér Filip Pešán chválil mužstvo za dravost v osobních soubojích a vyzdvihl i trpělivou hru, díky které modrobílí třaskavou partii otočili. S Hradcem doma prohrávali po úvodní části 0:2, nakonec ale triumfovali 4:2.

"Na začátku jsme byli zakřiknutí, ale drželi jsme se systému a snažili se být stále aktivní směrem dopředu," potvrdil i Petr Vampola. 33letý forvard létal mezi mantinely jako utržený. Jeho první formace si vytvářela tlak a získávala ztracené kotouče. Sám Vampola asistoval u vyrovnávacího gólu na 2:2, pět minut před koncem pak duel po skvělé akci definitivně rozhodl.

Tvoje trefa v závěru soupeře nadobro uzemnila. Věřil sis, že můžeš projet skoro přes půlku hřiště?
Hráli jsme přesilovku a otevřel se mi prostor. Tenhle signál máme domluvený. Já jsem se cítil celý zápas výborně, tak jsem to chtěl zkusit. Byl to nesmírně důležitý gól, potom už jsme si zápas pohlídali.

A je tam! Takhle oslavoval Vampola svoji trefu proti Hradci Králové.

Nicméně v úvodu se vám i přes střeleckou převahu dlouho nedařilo prosadit. Proč?
Hradec nastoupil v dobrém tempu. My jsme nehráli vyloženě špatně, ale chyběly nám detaily. Pak už jsme, troufám si říct, byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

Na startu sezony se vám daří na výbornou. Musí být povzbuzující, že jste se třemi výhrami na druhém místě v tabulce, že?
Je to super bilance a doufám, že to snad bude pokračovat dál. Poslední dva tři roky nebyl tady v Liberci start sezony optimální, teď si naštěstí stěžovat nemůžeme. Něco trénujeme a je hned znát, když to všichni dodržují. Od Janka (Lašáka) až po posledního hráče, co jde na led.

Z mužstva srší i dobrá nálada. Čím to, že vás začátek ročníku zastihl v optimální pohodě?
Jestli můžu mluvit za sebe, tak cítím ze strany trenéra velkou důvěru, což mi dost pomáhá. A myslím, že to tak mají i ostatní kluci. Každý tu máme svoje funkce a snažíme se je plnit.

Doma jste porazili Litvínov a teď i Hradec. Cítíte, že můžete být před vlastními fanoušky hodně silní?
Já bych rád vyhrával venku i doma (smích). Ale každopádně bychom tu rádi nastolili to, že k nám budou soupeři jezdit s respektem. Zápasy si pak neužijeme jen my, ale i diváci.

V úterý si "odskočíte" do Ligy mistrů, v rámci prvního vyřazovacího kola přijede švédský Linköping. Co o soupeři víte?
Bude to dobrá prověrka. Ve Švédsku jsem hrál, hokej je tam hodně podobný: úporná defenziva a fyzicky dost silní hráči. Budeme se snažit utkání urvat na naši stranu, abychom v dobrém směru reprezentovali naši republiku.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner