O těsné výhře juniorů nad Olomoucí rozhodl Hrníčko

Date of publication Author Jan Matúš, Tomáš Dolejš

Olomouc/Liberec - Další moravský zápas sehráli junioři na ledě Olomouci. Liberečtí měli vždy o branku navrch, ale houževnatí Kohouti se dokázali vždy dotáhnout. Až v poslední třetině se dostali Tygři opět do vedení, tentokrát však domácí nenašli odpověď a z Hané si tak body vezou liberecké šelmy.

15. kolo, sobota 04. října 2014
3:4
(2:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kropáč (Kočířík), 9. Kropáč (Markl), 30. Konečný (Brandýs, Beták) – 2. Král (Huňa), 6. Král (Mrázek), 30. Huňa (Král, Šír), 53. Hrníčko (Pálek). Rozhodčí: Kika - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 23:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Olomouc

Urbisch – Nesvadba, Kraigher, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský, Kočířík, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek

Stezka – Mrázek, Šír, Arlt, Havlín, Pálek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Kačírek, Havlas, Heřmánek

Liberečtí hokejisté předvedli parádní vstup do utkání, protože se z první branky radovali už ve druhé minutě utkání. Huňa držel kotouč za olomouckou bránou, odkud jej následně poslal na pravou stranu volnému Zdeňku Královi, který poslal puk přesně pod břevno Urbischovi klece – 0:1. Jenže vedení hostům moc dlouho nevydrželo, protože i Mora udeřila ihned ze své první vážnější situace. Střelu Kočíříka totiž zastavila obrana Liberce a k odraženému puku se dostal Jan Kropáč, který po něm skočil a vystřelil kotouč přesně pod víko Stezkovy brány – 1:1.

Liberec měl následně k dispozici přesilovou hru, kterou nakonec Bílí Tygři dokázali využít, protože se podruhé v utkání prosadil Zdeněk Král, jehož střela z pravého kruhu proletěla přes všechny bránící hráče a kotouč se zastavil až v sítí olomoucké brány – 1:2. Kohouti se však znovu rychle oklepali a opět dokázali velice rychle srovnat stav střetnutí. Markl totiž nahrál mezi kruhy Janu Kropáčovi, který tak navázal na svého soupeře v dresu Liberce, a také vsítil svou druhou branku v utkání – 2:2.

Po první desetiminutovce tedy svítil na světelné tabuli nerozhodný stav 2:2, a vypadalo to na hodně velké gólové žně. Bohužel však se na další branku muselo čekat až do poloviny druhé třetiny. Znovu to byl totiž Liberec, který se už potřetí v utkání dostal do vedení a navíc v tom měl opět prsty dvougólový střelec Král, protože jeho zakončení vyrazil Urbisch před sebe a v následné změti těl se nejlépe zorientoval Jozef Huňa, který poslal kotouč nechytatelně pod břevno olomoucké brány – 2:3.

Na třetí branku Liberce však měli Kohouti připravenou bleskovou odpověď, protože se prosadili už po čtyřiceti vteřinách od třetího gólu hostů. Brandýs vystřelil od modré čáry a Stezka jeho střelu vyrazil pouze nad sebe a Martinu Konečnému se poté podařilo trefit padají kotouč basebalovým způsobem ze vzduchu a trefil jen přesně mezi betony už stojícího brankáře Liberce – 3:3.

I po druhé třetině byl tedy stav zápasu nerozhodný, a tak o vítězi utkání musela rozhodnou poslední dvacetiminutovka, ve které si šli více za vítězstvím Severočeši, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou. Čtvrtá branka Liberce však přece jenom přišla sedm minut před koncem utkání. Pálek zachytil útok Olomouce a poté poslal puk po mantinelu na rozjetého Dominika Hrníčka, jenž proletěl kolem posledního domácího obránce a pověsil kotouč přesně do pravého horního růžku olomoucké brány – 3:4.

Mora už na čtvrtou branku Liberce nedokázala zareagovat, a tak si nakonec Bílí Tygři odvážejí z plecharény všechny tři body za těsnou výhru 4:3.