Sedmička otočila přestřelku v Jindřichově Hradci

Liberec - Naši hokejisté nerozehráli zápas v Jindřichově Hradci podle svých představ a v průběhu první třetiny prohrávali 1:3. Pak ale zabrali a také díky vysoké produktivitě v zakončení dobře hrajícího soupeře přetlačili 8:4!

nadst. 4, neděle 16. ledna 2022
4:8
(3:3, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Benda (Beke), 11. Kotyza (Ferda), 15. Kotyza (Beke, Benda), 33. Beran (Mácha, Kotyza) – 11. Tomka (Cerman, Šejc), 18. Somorovský (Filo), 19. Čutta (Fadrhonc, Sanejstr), 29. Sanejstr (Čutta), 30. Tokar (Šejc), 49. Sanejstr (Filo), 55. Čančík (Čutta), 56. Sanejstr.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

J. Kalkus — T. Ferda, M. Šachl, V. Kopřivová, D. Budín — A. Kotyza, M. Benda, O. Beke, J. Beran, V. Mácha, J. Vičar, S. Topič.

O. Maxin — S. Sanejstr, M. Čutta, P. Filo, Š. Šejc, M. Čančík, A. Somorovský, M. Tokar, Š. Tomka, D. Cerman, J. Fadrhonc, K. Volavka, T. Jančařík, D. Krechler, D. Al-Dhaief.

Ctibor Jech ml.
„V první třetině jsme byli myšlenkami a nohama ještě v autobuse, nemohli jsme se pořádně dostat do tempa. Soupeř náš přehrával a moc nám nepůjčoval puk. Před koncem třetiny jsme se už ale zmátořili, dali jsme do toho více pohybu a byli jsme aktivnější na kotouči. Od druhé části už jsme byli místy lepší a dobře jsme proměňovali šance. Pak už jsme zápas měli ve svých rukou. Znovu nás výborně podržel Ondra Maxin v bráně. Spolu s efektivitou v zakončení to byl klíč k úspěchu.“