Tygři proti Energii třikrát vedli. Nakonec berou bod za prohru v nájezdech

Liberec – Již deváté z jedenácti libereckých zápasů neskončilo v základní hrací době. Tygři sice v utkání s Karlovými Vary třikrát vedli, Energie ale pokaždé našla na branku domácích odpověď a duel tak dospěl až do samostatných nájezdů, které pro Energii rozhodl Jiří Černoch.

12. kolo, úterý 18. října 2022
3:4sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Frolík, Štibingr), 35. Faško-Rudáš (Birner, J. Dvořák), 59. Ordoš (Flynn) – 34. Rachůnek (Gríger, O. Beránek), 46. O. Beránek (Černoch, Plutnar), 60. Bartejs (Plutnar, Rachůnek), rozh. náj. Černoch. Rozhodčí: Cabák, Stano – Kajínek, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3887. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Kváča (Král) – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Faško-Rudáš, A. Najman, Birner (A) – Frolík, Filippi, Flynn – Rychlovský, Jelínek (C), Vlach – Čederle, Šír (A), Ordoš.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Lukeš) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Kohout, J. Baláž, Kružík.

Utkání začali aktivněji hosté, jenže Petr Kváča své spoluhráče podržel povedenými zákroky a dal jim tak šanci otevřít skóre. Michael Frolík se v desáté minutě po krásné průnikové přihrávce Jana Štibingra dostal až před Habala, kterého sice bekhendem nepřekonal, Tomáš Filippi už byl ale se svou dorážkou úspěšný.

Liberečtí byli od té chvíle na ledě více vidět, své vedení ovšem nenavýšili a nakonec se v polovině zápasu prosadili hosté. V souhře dvou bývalých Tygrů po nabídce Dávida Grígera prostřelil Kváču z prostoru mezi kruhy Tomáš Rachůnek. Náš tým se ovšem vzápětí dostal zpět na koně. Po zaváhání Tomáše Havlína, jenž rovněž působil pod Ještědem, se do samostatného úniku dostal Martin Faško-Rudáš a zamířil přesně k bližší tyči.

Petr Kváča o utkání
Sice to bylo další prodloužení, ale pořád máme přísun bodů. Je na čem stavět, musíme makat dál. V tomto utkání nás ale Karlovy Vary přepracovaly.

Začátek závěrečné periody patřil Energii, která podruhé v zápase vyrovnala. Jiří Černoch při přečíslení našel před bránou Ondřeje Beránka a ten sklepl puk za brankovou čáru. Střetnutí pomalu mířilo do prodloužení, na které ale málem nedošlo. V 59. minutě totiž Jan Ordoš svou dorážkou dokončil povedený průnik Oscara Flynna, Západočeši však ještě stihli zásluhou Tomáše Bartejse vyrovnat. „Už jsme je měli na lopatě, bohužel jsme si nechali dát v poslední minutě gól. Nezvládli jsme závěr,“ vracel se k dramatické koncovce Ordoš.

Prodloužení rozhodující okamžik nenabídlo, a tak musel vítěz vzejít až z nájezdů. V nich se jako jediný prosadil karlovarský Jiří Černoch.

„Gratuluji soupeři k výhře, předvedl tu podle mě skvělý výkon. My jsme chybami, které jsme předtím nedělali, ztratili vyhrané utkání.“

Vojtěch Šik
„Jsme strašně rádi, že jsme utkání zvládli. Třikrát jsme prohrávali a třikrát se zvládli do zápasu vrátit. Náš brankář pochytal velké množství šancí a kluci zblokovali hodně střel, celému týmu patří velký dík.“