Poprvé bez bodu. Zápas ve Vítkovicích rozhodl úvod druhé třetiny

Ostrava/Liberec – Svěřenci Patrika Augusty poprvé v této sezóně vyšli bodově na prázdno. Proti Vítkovicím se sice dostali do vedení, jenže Ridera skóre otočila a třemi rychlými góly v úvodu druhého dějství získala čtyřbrankový náskok, který Tygři dotahovali marně.

13. kolo, pátek 21. října 2022
6:3
(2:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Kalus (Mikuš, Mueller), 20. Bukarts, 23. Dej (Kalus, Lindberg), 24. Bukarts (Mueller, L. Kovář), 25. Raskob (Mueller, Krieger), 55. Krieger (Lakatoš) – 5. Balinskis (Filippi), 44. Jelínek (Rychlovský), 58. Ordoš (Filippi, Rosandić). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Hlavatý, Synek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6239. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Dej, Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.

Král (Kváča) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), A. Najman, Faško-Rudáš – Ordoš, Filippi, Frolík – Flynn, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Čederle.

Liberečtí vstoupili do zápasu pohotově a už v páté minutě se radovali z prvního gólu, když Stezku po vyhraném vhazování prostřelil Uvis Janis Balinskis. Vítkovice ale vyrovnaly v přesilové hře zásluhou Marka Kaluse, jenž za záda Krále tečoval střelu Juraje Mikuše. Těsně před první přestávkou navíc využil samostatný únik Robets Bukarts a Tygři tak šli do druhé třetiny s jednobrankovou ztrátou.

Úvodních pět minut prostředního dějství ovšem výrazně ovlivnilo osud utkání. Nejdříve pokus Marka Kaluse za čáru dorazil Rastislav Dej, načež se osamocen před bránou podruhé v utkání prosadil Roberts Bukarts. Následně ještě James Willie Raskob využil nabídku Petera Muellera při rychlém přečíslení a bylo to už 5:1 pro Vítkovice.

Severočeši se snižující trefy dočkali až v 44. minutě, kdy přihrávku Jakuba Rychlovského zpoza brány zužitkoval Petr Jelínek. Čtyřgólové vedení ale poté vrátil Rideře v přesilové hře Peter Krieger. Konečnou podobu výsledku dal nakonec Jan Ordoš, který z prostoru brankoviště upravil skóre na konečných 3:6.

„Myslím, že jsme utkání nezačali vůbec špatně. Dali jsme šťastný gól po buly, pak jsme inkasovali v oslabení a dvacet sekund před koncem třetiny druhý gól. Vítkovice se nadechly a my jsme na začátku druhé třetiny na dvě minuty úplně nepochopitelně odstoupili od naší hry. Měli jsme vzadu velká okna, vypadali jsme, jak kdybychom se poprvé sešli a hrozně jsme to soupeři ulehčili. Za stavu 5:1 už bylo po utkání.“

Miloš Holaň
„Pro nás to byl takový speciální večer díky Romanu Polákovi, kterému jsme vzdali hold za jeho kariéru, což bylo velice pěkné. Nevím, jestli nás to nějak ovlivnilo, ale nezačali jsme dobře a brzy prohrávali. Mužstvo však v sobě našlo sílu a otočilo utkání. Rozhodující byl začátek druhé třetiny, kdy nám tam rychle napadaly branky. Před třetí částí jsme hráče nabádali, aby ji sehráli s pokorou. Myslím, že zasloužená výhra.“