Tygři dotahovali. Hradec ale dramatickou koncovku ustál

Liberec – Tygři v utkání s Hradcem prohrávali na začátku třetí třetiny už 1:4, postupně se ovšem dostali na dostřel jediné trefy a o vyrovnání se snažili až do posledních vteřin. Východočeši ale závěrečnému tlaku odolali a získali tři body.

14. kolo, neděle 23. října 2022
3:6
(0:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 27. Birner (Rosandić), 47. Frolík (A. Najman, Vlach), 50. Frolík (A. Najman, Štibingr) – 14. Jergl (Cingel, McCormack), 22. Jank (Kev. Klíma, Blain), 28. Zachar (Jank, Lev), 46. Jergl (Kev. Klíma), 60. Lev (Zachar), 60. Okuliar (Lev). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Svoboda, Hnát. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5102. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:4, 3:4.

Kváča (Král) – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Birner (A), Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Flynn, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Mountfield HK

Kiviaho (J. Růžička) – Kalina, McCormack, Huttula, Blain (A), Jank, Rymsha, Nedomlel – Okuliar, Lev (A), Zachar – Kev. Klíma, Cingel, Jergl – R. Pavlík, Lalancette, Kel. Klíma – Štohanzl, Smoleňák (C), Pilař.

V souboji dvou nejčastěji zakončujících týmů v extralize se diváci paradoxně dočkávali zajímavých příležitostí poskrovnu. Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Hradec, když Lukáš Cingel nahodil při přečíslení kotouč do brankoviště a ten po sérii odrazů nakonec skončil za čárou. Za střelce byl nakonec označen Aleš Jergl.

Na začátku prostředního dějství vedli Východočeši už o dvě branky, když se z rychlé protiakce prosadil Bohumil Jank. Tygři poté přidali na aktivitě a dočkali se snížení. Mislav Rosandič našel svým stříleným pasem na levé tyči číhajícího Michala Birnera, který nasměroval puk do sítě. „Podíval jsem se a viděl, že má pohyb směrem k tyči. Tak jsou mu to tam poslal a trochu se štěstím to prošlo obránci mezi nohy,“ komentuje Rosandič svou krásnou přihrávku. Hned na to ovšem vrátil svému týmu dvoubrankové vedení svým důrazem na brankovišti exliberecký Marek Zachar.

Michael Frolík o utkání
Nezačali jsme špatně, poté nás ale srazil první gól a přestali jsme hrát. Velké téma jsou podle mě osobní souboje, které nám v posledních dvou zápasech moc nešly. Musíme je začít zase vyhrávat, pak přijdou i výhry v zápasech.

I vstup do závěrečné části vyšel lépe hostům. Aleš Jergl v situaci dva na jednoho obdržel přihrávku od Kevina Klímy a ranou k bližší tyči zvýšil na 4:1 pro Mountfield. Naději na zvrat vzápětí vrátil Liberci Michael Frolík, jenž z bezprostřední blízkosti procedil kotouč za Kiviaha. V 50. minutě navíc opět Michael Frolík tečoval do sítě při přesilové hře ránu Adama Najmana a drama bylo na světě!

I přes enormní tlak v posledních minutách a odvolání brankáře už ale vyrovnání nepřišlo. Těsně před koncem navíc při dvojnásobném odvolání brankáře pečetili výhru Hradce Jakub Lev a Oliver Okuliar.

„Prvních deset minut jsme byli aktivnější my, bohužel jsme inkasovali branku. Po ní jsme přenechali iniciativu soupeři, který byl lepší v osobních soubojích a dal branku pokaždé, když to vypadalo, že bychom se mohli nadechnout. Za první dvě třetiny jsme si nezasloužili utkání vyhrát. Škoda, že dobře jsme začali hrát až v té poslední.“

Tomáš Martinec
„Jsme šťastní, že jsme po dlouhé době v Liberci vyhráli. Od začátku zápasu jsem z týmu cítil velkou energii a velkou touhu uspět. Naším pohybem jsme podle mě dělali soupeři problémy. Oproti minulému zápasu jsme zlepšili hru v osobních soubojích a dokázali jsme se v nich Tygrům minimálně vyrovnat. Myslím si, že to byl hlavní klíč k úspěchu.“