Zápas nabitý šancemi převážilo na svou stranu Kladno, Tygři padli 2:3

Date of publication Author Jan Kordík

Kladno/Liberec - Souboj Tygrů s Rytíři nabídl zajímavou podívanou s mnoha šancemi na obou stranách a ani jeden z maskovaných mužů se ve své úřadovně nenudil. Liberečtí v utkání dvakrát vedli, zlom ale nastal před jeho polovinou, kdy poslal Kladenské poprvé do vedení Jakub Klepiš. Severočeši již na trefu kladenského forvarda nedokázali odpovědět, a tak odjíždí z ČEZ stadionu bez bodového zisku.

15. kolo, pátek 28. října 2022
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Slováček), 21. Brodecki (Plekanec), 29. Klepiš (M. Procházka) – 4. Balinskis (Vlach, Šír), 16. Birner (Melancon, Frolík). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3862. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Rytíři Kladno

Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Babka – Bláha, Plekanec (C), Filip – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, M. Procházka – Beran, Machač, Brodecki.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Filippi, Frolík – Faško-Rudáš, A. Najman, Rychlovský – Flynn, Jelínek (C), Ordoš – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Vstup do klání se vyvedl lépe Tygrům, kteří slavili gól již nedlouho po jeho začátku. Uvis Janis Balinskis se dostal ve 4. minutě do úniku společně s Jaroslavem Vlachem a lotyšský zadák šanci vyřešil povedeným bekhendovým blafákem - 0:1. Kladenští ale dokázali záhy srovnat brankový krok, jelikož se v přesilovce prosadil Miroslav Indrák střelou nad rameno libereckého gólmana - 1:1.

Náš tým si ale vedení vzal zpět a učinil tak v 16. minutě taktéž při hře v početní výhodě. Puk se dostal k T. J. Melanconovi, ten nahrál křižně na neobsazeného Michala Birnera ve slotu, jenž puk usměrnil do odkryté domácí klece - 1:2.

Uvis Janis Balinskis o zápase s Kladnem
Utkání bylo nesmírně těžké a plné osobních soubojů. My teď musíme zapracovat na naší hře a zlepšit ji.

Netrvalo to však ani třicet sekund druhé periody a skóre bylo opět nerozhodné. Tomáš Plekanec nahrál v powerplay Adamu Brodeckimu do mezikruží a kladenský forvard propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Téměř v polovině zápasu se domácí dostali poprvé do vedení, a to zásluhou exlibereckého Jakuba Klepiše a jeho dobré práce před brankovištěm - 3:2.

Tygři se posléze aktivně hnali za vyrovnáním, Rytíři jim však v šancích zdatně sekundovali. Ve 49. minutě byl velmi blízko skórování Jan Šír, který dostal namazáno před branku od Zikmunda, Landon Bow jej ale dvěma zdařilými zásahy vychytal. V závěru utkání hráli liberečtí hokejisté vabank s šesti hráči v poli, třetí gól již však vsítit nedokázali, a tak Kladnu podlehli v poměru 2:3.

„Do utkání jsme v první třetině nevstoupili vůbec špatně. Dali jsme první gól, potom jsme vedli 2:1. Bohužel nás stály dva fauly v útočném pásmu dva přesilovkové góly soupeře. Třetí branka padla nedlouho po konci naší početní výhody, takže si myslím, že dnes rozhodly speciální formace. “

Jiří Burger
„Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Obě mužstva byla před utkáním ve složité situaci. Zápas byl hodně o bojovnosti a jsme rádi, že jsme ho překlopili na naši stranu a získali důležité tři body. “