Tygři v halloweenském utkání podlehli Litvínovu v prodloužení

Liberec - V utkání proti Litvínovu padly hned čtyři góly v úvodní desetiminutovce, poté jsme už ale do konce základní hrací doby žádnou branku neviděli. Rozhodnout tak muselo prodloužení, v němž Vervě bonusový bod vystřelil Šimon Stránský.

16. kolo, neděle 30. října 2022
2:3p
(2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Melancon (Filippi, Birner), 10. Dlouhý (Flynn) – 5. Zygmunt (Helt), 11. Sukeľ (Abdul, Zygmunt), 62. Š. Stránský. Rozhodčí: Hejduk. Veselý - Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6067. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Melancon, Rosandić, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Frolík – Vlach, Jelínek (C), Ordoš – Flynn, Šír (A), Dlouhý

HC VERVA Litvínov

Tomek (Godla) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Už po necelých čtyřech minutách se kotouč dostal k T.J. Melanconovi, který přesnou střelou zpoza kruhu nedal Mateji Tomkovi žádnou šanci. Vzápětí bylo ale vyrovnáno. Filip Helt po rychlém protiútoku našel zpoza branky Pavla Zygmunta, jenž z bezprostřední blízkosti procedil kotouč za Petra Kváču.

Podobný scénář byl k vidění o pět minut později. Tygři se dostali opět do vedení, když rychlé přečíslení zakončil Adam Dlouhý. Ani tento náskok však Liberečtí dlouho neudrželi. Jindřich Abdul z otočky krásně našel Matúše Sukela, jenž se tváří v tvář Kváčovi nemýlil. Po úvodním dějství tak panovalo nerozhodné skóre.

V druhé třetině už tolik šancí k vidění nebylo. Na litvínovské straně měl nejblíže k gólu Patrik Zdráhal, ze slibné pozice ale pouze orazítkoval tyč. Domácí nejvíce zahrozili v nabídnuté přesilovce, Matej Tomek však všechny jejich pokusy pochytal. I po druhé části hry tak bylo vše otevřené.

Na začátku třetí třetiny se Litvínovští už radovali, po úspěšné trenérské výzvě liberecké střídačky byl ale gól odvolán. Na druhé straně se v dobré pozici objevil Tomáš Filippi, Mateje Tomka však proti jeho střele zachránila tyč. V závěru si oba týmy ještě vypracovaly slibné příležitosti, vítězný gól ovšem nevstřelily a následovalo tak prodloužení.

To trvalo pouhých 82 sekund. Šimon Stránský předvedl hezkou individuální akci a rychlou střelou na vzdálenější tyč uzmul pro svůj celek druhý bod.

„První třetina dle mého nerozhodla. To byla z naší strany nejlépe odehraná část hry. Bohužel za každý gól, který jsme vstřelili, tak jsme vzápětí inkasovali. Vždycky jsme udělali chybu, která nás stála gól a energii. Ve třetím dějství jsme se dostali pod tlak kvůli vyloučením. Díky fantastickému výkonu Petra Kváči jsme dneska brali bod.“

Karel Mlejnek
„Pro nás se utkání nevyvíjelo od začátku příznivě. Hra se v prvních deseti minutách přelévala ze strany na stranu. Liberec ale hrál lépe v útočném pásmu, kde hrál puky na bránu a vznikaly z toho nebezpečné situace. Od druhé třetiny jsme získali půdu pod nohama a troufám si říct, že jsme se soupeři vyrovnali. I když nám nevyšly přesilové hry podle našich představ, tak jsme za dva body nesmírně rádi.“