Tygři na domácím ledě nestačili na Třinec

Liberec - Po reprezentační pauze zamířil pod Ještěd soupeř z kategorie nejtěžších – mistrovský Třinec. Oceláři se už v první třetině ujali vedení, které během zápasu ještě navýšili a zkušeně si ho pohlídali. Za Tygry v závěrečné dvacetiminutovce pouze korigoval Jan Ordoš.

20. kolo, pátek 18. listopadu 2022
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Filippi, Balinskis) – 15. Dravecký (Chmielewski), 34. Hudáček (Daňo, Jaroměřský), 37. M. Růžička (Voženílek), 51. Hudáček (Marinčin, Hrňa). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6035. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Kváča (Král) – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner, Kolmann – Faško-Rudáš, Bulíř (C), Birner (A) – Frolík, Filippi, Ordoš – Flynn, A. Najman, Vlach – Rychlovský, Jelínek (A), Šír.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Ročák, Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Zahradníček – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský – Hrňa.

Zpočátku zápasu bylo na obou stranách k vidění mnoho nepřesností, na první velkou šanci jsme čekali až do 15. minuty, kdy po hezké kombinaci orazítkoval tyč navrátilec Michal Bulíř. To ho mohlo mrzet, protože hned vzápětí Tygři inkasovali. Volného kotouče se na vrcholku kruhů zmocnil Vladimír Dravecký a tvrdou střelou propálil Petra Kváču.

V druhé třetině byl nejprve blízko gólu Jan Ordoš, kterého krásně našel Adam Najman, z bezprostřední blízkosti ovšem minul branku. To Oceláři své šance dokázali využít. Libor Hudáček se hezky prokličkoval až do mezikruží, odkud s přispěním odrazu od brusle Richarda Nedomlela poslal kotouč do sítě. Zanedlouho to navíc bylo už o tři góly. Martin Růžička se dostal až za branku, odkud hledal Daniela Voženílka, jenže Petr Kváča si puk nešťastně srazil do vlastní sítě.

Kapitán Michal Bulíř o zápase
Zápas se nám vůbec nepovedl. Nedokázali jsme nalézt recept na jejich obranu a sami jsme naopak některé situace pokryli špatně. Do příště se musíme zlepšit.

V úvodu závěrečného dějství si oba týmy zahrály přesilovku, Třinečtí dokonce zvýhodněnou 5 na 3. Tu sice nevyužili, krátce po jejím konci ale počtvrté udeřili. Martin Marinčin nabil na levý kruh Liboru Hudáčkovi, jenž se střelou z první nemýlil. Následně se prosadili i Tygři, když se v nepřehledné skrumáži před Ondřejem Kacetlem nejlépe zorientoval Jan Ordoš. Víc už však hosté Liberci nedovolili a připsali si tak zasloužené tři body.

Oscar Flynn v šanci v předbrankovém prostoru

„Musím pogratulovat soupeři, odvedl tu parádní výkon, hrál velmi dobře. Nám se naopak utkání nepovedlo, moc jsme to Třinci neztížili. Jsme po pauze, musíme se dostat do zápasového tempa, doufám, že příště budeme lepší.“

Vladimír Országh
„Jsme moc rádi za tento výsledek, Liberec má kvalitní mužstvo a je to těžký soupeř. Poctivě jsme pracovali celých šedesát minut, čekali jsme na své šance, které jsme využili. Škoda jen toho inkasovaného gólu, Káca nás několikrát podržel a čisté konto by si zasloužil. “