Liberec na ledě Motoru padl

Date of publication Author Jan Kousal

České Budějovice/Liberec - Bílí Tygři bojovali na jihu Čech o rozšíření svého bodového konta marně. Vyrovnaný duel přinesl rozuzlení až v závěrečné třetině, kdy domácí Motor dvěma slepenými góly zasadil Severočechům rozhodující úder.

23. kolo, neděle 27. listopadu 2022
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Vráblík (Štencel), 29. Gazda (Gulaš), 51. Štencel (Vráblík, Čachotský), 52. Dzierkals – 22. A. Najman (Faško-Rudáš). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 545. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Banes Motor Č. Budějovice

Strmeň – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Gazda, Šedivý, Hovorka – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Strnad, Pech (A), Gulaš (C) – Karabáček, Hanzl, Tomeček – Dzierkals, Vopelka, Valský – Koláček

Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Bulíř (C), Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Flynn, Šír (A), Rychlovský – Dlouhý, Plos, Jiruš.

V tradičně bouřlivém prostředí Budvar Arény začal lépe domácí Motor. V polovině úvodního dějství pálil přesně od modré čáry obránce Roman Vráblík, a tak svěřenci Jaroslava Modrého mohli jít do kabin o něco spokojenější.

Ve druhé části se šelmám podařilo vyrovnat. Faško-Rudáš vyzval ke skórování Adama Najmana a ten nabídnutou šancí nepohrdl. Jenže domácí ještě do přestávky znovu odskočili, Kváču totiž překonal zadák Daniel Gazda.

Definitivní zlom v utkání přinesly dva slepené góly Motoru v polovině třetí periody. Nejprve prostřelil Kváču další bek Jan Štencel a o necelou minutu později dal výsledku konečnou podobu Lotyš Martinš Dzierkals. Liberec tak v Českých Budějovicích padl poměrem 1:4.

Patrik Augusta
„Dokud nám soupeř nedal ty dva góly, bylo to vyrovnané utkání. Myslím, že nemáme šanci vyhrát moc utkání, pokud budeme mít šest vyloučených a dáme jen jeden gól. Trápíme se s produktivitou. Přečíslení, které jsme v zápase měli, jsme nevyřešili dobře. Soupeř nás pak potrestal a vyhrál.“

Jaroslav Modrý
„Bylo to nervózní utkání, týmy se nacházejí v nějakém rozpoložení. Nám chybí lehkost, která nás vždycky zdobila, ale pracujeme na tom. Jsem rád, jsme našli cestu k vítězství, nebylo to tak nervózní až do konce a doufám, že se od toho odrazíme. Výborný výkon předvedl náš gólman, který nám pomohl a podržel nás v důležitých momentech.“