Tygři vybojovali proti Vítkovicím bod za prohru v nájezdech

Liberec – Polovinu základní části zakončili Tygři zápasem s druhými Vítkovicemi. Svěřenci Patrika Augusty sice po první části vedli, hosté ale díky dvěma trefám fantoma Muellera otočili skóre na 2:1. Liberec si ovšem ještě díky závěrečnému tlaku vynutil prodloužení a následné nájezdy, po kterých se radovala Ridera.

26. kolo, neděle 04. prosince 2022
2:3sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Frolík), 54. Faško-Rudáš (Flynn) – 31. Mueller (Krieger), 44. Mueller (Mikuš), rozh. náj. Marosz. Rozhodčí: Hribik, Horák – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4877. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř (C), Frolík – Flynn, Šír, Faško-Rudáš – Dlouhý, Jelínek (A), Rychlovský.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Klimeš) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Kalus, Dej, Lednický – L. Krenželok (C), Marosz, Bernovský.

Liberečtí začali utkání aktivně a už ve 4. minutě se radovali z přesilovkového gólu. Po nepovedeném zakončení Tomáše Filippi se v následné tlačenici před bránou prosadil Michal Bulíř, který svou třetí brankou v této sezóně překonal klubový rekord a stal se nejlepším střelcem tygří historie. „Moc si tohoto milníku vážím,“ svěřil se po zápase.

Následně ale Severočeši trestuhodně nevyužili hned čtyři další početní výhody a přišel trest. Peter Mueller si při rychlém přečíslení dvakrát narazil s Peterem Kriegerem a po krásné kombinaci vyrovnal na 1:1. Vítkovice měly poté více ze hry, před druhou sirénou už však žádná branka nepadla.

Michal Bulíř o zápasu
Poslední zápasy jsme se zvedli a naše hra měl svou tvář. Proti Vítkovicím jsme neodehráli špatný zápas, jenže jsme si nepomohli přesilovkami.

Na začátku třetí části ale Peter Mueller nekompromisní ranou do horního rohu využil přesilovku a rázem museli Tygři dotahovat. A nakonec se fanoušci vyrovnání dočkali! Martin Faško-Rudáš dorazil za Stezku střelu Oscara Flynna a začínalo se zase od začátku.

Základní hrací doba nakonec vítěze neurčila, a tak přišlo na řadu prodloužení, které nabídlo dramatický hokej nahoru dolů. I přesto z něj vítěz zápasu nevzešel, a tak musely rozhodnout nájezdy, v nichž vítězství Rideře vystřelil Rostislav Marosz.

„Utkání rozhodly přesilovky. S výkonem jsme spokojeni, hráči pracovali a hra vypadala velice slušně. S výsledkem ale spokojeni nejsme, v naší situaci potřebujeme každý zápas vyhrát. Ve druhé třetině jsme si tlakem a dobrým pohybem vysloužili tři přesilovky za sebou, tehdy jsme měli utkání zlomit. “

Radek Philipp
„Chtěli jsme do zápasu vstoupit s tím, že budeme hrát disciplinovaně, hned ve třetí minutě jsme ale udělali faul, který soupeř potrestal. Ve druhé třetině jsme poté měli v prvních deseti minutách další tři vyloučení, speciální formace nás ale udržely ve hře. Když jsme dali ve třetí části gól na 2:1, tak jsme začali věřit, že z Liberce odvezeme body. Nakonec jsme vydřeli dva, kterých si moc ceníme.“