Tygři vyrovnali v závěru. Bod navíc bere po nájezdech Litvínov

Litvínov/Liberec – Ani třetí vzájemné utkání v této sezóně neskončilo v základní hrací době. Liberečtí nakonec z Litvínova vezou bod, v penaltovém rozstřelu byli totiž úspěšnější domácí.

29. kolo, úterý 20. prosince 2022
3:2sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Estephan (Š. Stránský, Zdráhal), 32. D. Zeman (Š. Stránský, Zile) – 10. Flynn (Jelínek, Kolmann), 54. Faško-Rudáš (Flynn, Ivan). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2877. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

HC VERVA Litvínov

Zajíček (Michajlov) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal – Hlava, Straka, Fronk – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Kváča (Neužil) – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner, Filippi, A. Najman – Frolík, Bulíř, Faško-Rudáš – Ordoš, Šír, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský.

Tygři v úvodních minutách sice nevyužili přesilovou hru, krátce po jejím skončení ale v plné rychlosti najel do útočného pásma Oscar Flynn a dobře umístěnou ranou zápěstím otevřel skóre. Litvínov ale o chvíli později vyrovnal, když Šimon Stránský našel před bránou zcela volného Georgia Estephana a ten se z bezprostřední vzdálenosti nemýlil.

V první třetině byli sice Severočeši střelky aktivnější, jenže druhý gól nepřidali, a tak domácí ve druhé části otočili stav zápasu. Šimon Stránský další povedenou přihrávkou vybídl k zakončení tentokrát Denise Zemana, který využil prostoru na pravém kruhu a poslal kotouč do sítě.

Liberečtí tak museli v poslední periodě dotahovat a v 54. minutě nakonec dosáhli vyrovnání, když při přesilové hře tečoval Flynnovu ránu do brány Martin Faško-Rudáš. Do závěrečné sirény už ale další trefu diváci neviděli, a tak si šelmy zahrály už třinácté prodloužení v této sezóně, které nakonec dospělo až do nájezdů. Po nich se ale radovali hráči Vervy, kterým druhý bod vystřelil Šimon Stránský.