Vstup do nového roku úspěšný! Tygři rozstříleli Olomouc šesti góly

Liberec – Jako prvního soupeře v novém kalendářním roce přivítali Tygři na svém ledě Olomouc, která sice v úvodu zareagovala na rychlý gól Liberce, jenže to bylo z její strany vše. Poté už se prosazovali pouze Severočeši, kteří nakonec zvítězili 6:1. Po operaci obličeje se do sestavy s celoobličejovým krytem vrátil Jan Šír, premiérový start v extralize si odbyl Mikuláš Jenčovský.

34. kolo, úterý 03. ledna 2023
6:1
(2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Jelínek (Rychlovský, Vlach), 7. Ordoš (Birner, Vlach), 28. Flynn (Ordoš, A. Najman), 38. Rychlovský (Vlach, Jelínek), 39. Vlach (Balinskis), 54. Ordoš (Flynn) – 4. Knotek (Bambula). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3463. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Kváča (Neužil) – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, Štibingr, Kolmann, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Jenčovský, Šír (A), Dlouhý.

HC Olomouc

Lukáš (41. Konrád) – Ondrušek (C), T. Černý, Řezníček, F. Kočí, Škůrek, Švrček, Kunc, Rutar – Bambula, Knotek (A), Orsava (A) – Klimek, Strapáč, P. Musil – Plášek ml., Navrátil, Handl – Kusko.

Tygrům se povedl vstup do utkání a už ve druhé minutě potěšili své fanoušky, když se po luxusní zadovce Jakuba Rychlovského prosadil z předbrankového prostoru Petr Jelínek. Olomouc sice vzápětí vyrovnala po povedené střele Jana Knotka, jenže Liberci vrátil vedení po přesilovkové kombinaci Jan Ordoš.

Mikuláš Jenčovský o extraligové premiéře
Trenér juniorky pan Lobo mi po našem zápase napsal, že druhý den ráno mám v devět přijít na meeting s áčkem a že večer jdu hrát. Moc jsem si to užil, atmosféra byla skvělá.

Druhá část už byla zcela v režii domácích. Ve 28. minutě se rychlou otočkou zbavil protihráče Oscar Flynn, který si poté najel až před Lukáše a poslal mu puk mezi betony. Následně Jaroslav Vlach narýsoval parádní přihrávku Jakubu Rychlovskému a tomu už jen stačilo nasměrovat kotouč do odkryté brány. „Měl jsem radost z toho, že mi to tam konečně spadlo a navíc se nám povedlo to, co jsme si naplánovali před vhazováním,“ svěřil se mladý forvard, který se trefil po devítizápasovém půstu. Ještě před druhou sirénou se navíc Jaroslav Vlach sám prosadil, když při početní výhodě svou obávanou ranou bez přípravy vymetl horní roh.

V závěrečném dějství už si svěřenci Patrika Augusty své vedení zkušeně pohlídali a do roku 2023 tak vkročili tou správnou nohou. Na konečných 6:1 ještě výsledek v 54. minutě upravil svým druhým gólem v zápase Jan Ordoš.

Patrik Augusta
„Jsme spokojeni s výsledkem i s předvedenou hrou. První třetina byla trochu nahoru dolů, soupeř byl velmi aktivní a vytvářel si šance po našich chybách. Hodně nám pomohl gól z přesilovky na 2:1, tím jsme se uklidnili. Ve zbytku zápasu už jsme podle mě byli lepší.“

Jan Tomajko
„I když jsme dostali rychlý gól, nezačali jsme špatně. Po vyrovnání jsme sice hned zase inkasovali, ale šance jsme si vytvářeli. Po třetí brance domácích už to nebylo ono, to byl rozhodující moment. Nedá se nic dělat, holt některé zápasy takto nevyjdou.“