Tygři srazili Spartu pěti brankami a z Prahy si tak odvážejí tři body!

Date of publication Author Kryštof Havíř

Praha — Svěřenci Patrika Augusty přetnuli soupeřovu sérii šesti výher v domácím prostředí, když v Praze zvítězili poměrem 5:2. Šelmy sice po první třetině prohrávaly o dvě branky, i díky dvougólovým zápisům Michala Birnera a Tomáše Filippi ale zápas zvrátily ve svůj prospěch.

35. kolo, pátek 06. ledna 2023
2:5
(2:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Mikliš (M. Forman, Sobotka), 16. Jandus (Horák) – 24. Balinskis (A. Najman, Faško-Rudáš), 38. Birner (Filippi, Ivan), 43. Birner (Melancon, Ordoš), 47. Filippi (Faško-Rudáš), 54. Filippi (Faško-Rudáš). Rozhodčí: Jaroš, Pražák – Frodl, Lhotský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9833. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Krutil, Němeček, Jandus (A), Moravčík, Mikliš, T. Tomek – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kousal.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Jenčovský, Šír (A), Dlouhý.

Utkání začalo lépe pro domácí. Ti už v sedmé minutě utkání zužitkovali svoji herní převahu, když kotouč od mantinelu přesnou střelou dopravil za záda Petra Kváči Ondřej Mikliš. O pár minut později sparťané využili početní výhodu díky pumelici od modré čáry v podání Martina Janduse. Po dvaceti minutách tak na kostce svítil stav 0:2.

V druhé třetině se šelmy herně zvedly a dosti k tomu pomohly přesilovky. Pár vteřin po skončení jedné udeřil Uvis Janis Balinskis, proti jehož svižné střele se Kovář nestihl včas přemístit. S ubývajícím časem se zvyšovala četnost a nebezpečnost útočných pokusů našeho týmu. Tři minuty před druhou přestávkou se po pravé straně kluziště projel Michal Birner, jenž svým projektilem ze zápěstí vyrovnal — 2:2.

Sebevědomě Tygři naskočili i do závěrečné dvacetiminutovky. Hned v jejím úvodu v přesilové hře tečoval Melanconovu ránu Michal Birner a připsal si tak svoji druhou trefu v utkání. Dvě minuty na to se Jan Ordoš natlačil až před brankáře, ani jeho dorážející spoluhráči však puk do branky nedopravili. Smutnit dlouho ale nemuseli. Martin Faško-Rudáš přesným pasem našel před Kovářem nikým nehlídaného Tomáše Filippi. Za nedlouho přidal Tomáš Filippi svůj druhý zásah a skóre tak dal finální podobu 5:2.

„Jsme spokojeni se svým výkonem a předvedenou hrou, hlavně v druhé a třetí třetině. V té první na nás soupeř vlítnul, dal dvě branky. My jsme si řekli, že to utkání můžeme obrátit a to se nám povedlo. Líbil se mi náš pohyb, nasazení a dobrý forčeking. “

Hans Wallson
„Z naší strany jsme odehráli dobrou první třetinu, po prvním libereckém gólu se ale naše hra sesypala. Liberec byl lepší čtyřicet minut. Zaslouženě berou tři body.“