Liberec doma nestačil na Motor, padl v prodloužení

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygři sice dokázali otočit zápas z 0:1 na 2:1, soupeř však vyrovnal a po bezbrankové třetí třetině se tak šlo do prodloužení. V něm dodatečný bod přisoudil Českým Budějovicím Lukáš Vopelka.

36. kolo, neděle 08. ledna 2023
2:3p
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Vlach (Ordoš, Filippi), 18. Flynn (A. Najman) – 13. Gulaš (Čachotský, Pech), 35. Percy (Čachotský, Pech), 62. Vopelka (Vráblík). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5656. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 0:1.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Melancon, Ivan, Štibingr, Kolmann, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Flynn, A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Jelínek (C), Vlach – Dlouhý, Šír (A), Frolík

Banes Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Strnad, Hanzl, Valský – Dzierkals, Vopelka, Karabáček – M. Toman, V. Tomeček

Utkání začalo velmi rozlétaně. V prvních třech minutách byly vidět obrovské šance na obou stranách, skóre tedy otevřel až ve třinácté minutě Milan Gulaš, jenž prostřelil Kváču ihned po buly v pásmu. Liberec ale dlouho nezahálel a při přesilové hře vyrovnal zásluhou Jaroslava Vlacha. Ten tak ozdobil svůj pětistý start v tygřím dresu důležitou trefou. Tři minuty před přestávkou navázal na svou gólovou formu střelou z kruhu Oscar Flynn — 2:1.

Ve druhé třetině šelmy pokračovaly ve své hře, častá vyloučení ale momentum zpomalila. Nedisciplinovanosti tak využil v pětatřicáté minutě při početní výhodě Stuart Percy, jenž srovnal stav utkání ranou do odkryté klece. Náš tým si v sice v závěru druhé dvacetiminutovky vypracoval tlak v útočném pásmu, k tygří radosti však tyto snahy nevedly.

Úvod třetího dějství začal opatrně, oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře. Ta přišla ve šestačtyřicáté minutě, ve které upaloval sám na branku Jiří Strnad, ten ale přestřelil. Další zaváhání Tygrů přišlo dvě minuty na to, když se Kváčovi po jeho výjezdu z branky zapletl kotouč mezi jeho brusle, celá situace však nakonec dopadla dobře pro náš tým. V posledních deseti minutách třetiny jsme měli herní převahu, rozhodnutí zápasu v základní hrací době jsme se však nedočkali.

Hned v úvodu nastaveného času se hnali dva Budějovičtí na Petra Kváču, který ale proti Lukáši Pechovi vytasil famózní zákrok lapačkou. Bekhendové zakončení v podání Lukáše Vopelky jen o minutu později bylo bohužel nad síly našeho fantoma.

„Nejsme spokojeni se svým výkonem, na druhou stranu soupeř do toho dal všechno. Hrál fantasticky a ve většině utkání nás přepracoval. Bohužel jsme neodehráli tak kvalitní zápas jako minule.“

Roman Fousek
„Nám se vyvedl vstup do utkání, což nebylo v předchozích kláních pravidlem. I přesto, že jsme pak sice polevili a inkasovali dvě branky, nesesypali jsme se z toho. Kluci plnili to, co jsme si řekli před zápasem a dovedli nás k výhře.“