Tygři přehráli Energii v prodloužení. O čtvrtém místě rozhodne poslední kolo!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Karlovy Vary/Liberec – Tygři vedli nad Karlovými Vary v důležitém zápase už 3:1, jenže nakonec svého soupeře skolili až v nastaveném čase. Souboj s Hradcem Králové o přímý postup do čtvrtfinále tak rozhodne poslední kolo základní části, ve kterém Liberec vyzve Vítkovice a Mountfield svého rivala z Pardubic.

51. kolo, pátek 03. března 2023
3:4p
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 25. Havlín, 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) – 7. Ordoš (Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. Vlach. Rozhodčí: Hejduk, Květoň – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3386. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.

HC Energie Karlovy Vary

Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Po jednozápasovém disciplinárním trestu se do sestavy Tygrů vrátil Petr Jelínek a právě on už v sedmé minutě přihrál na úvodní gól, když před bránou domácích našel zakončujícího Jana Ordoše. Energie ovšem začala pro změnu lépe druhou část a ranou od modré vyrovnal stav utkání Tomáš Havlín.

Jenže Severočeši zanedlouho přispěchali s odpovědí. Adam Najman přihrál na pravý kruh Adamu Dlouhému a ten ranou bez přípravy vymetl horní roh. Před druhou sirénou navíc Oscar Flynn využil jedovatou střelou z levé strany přesilovou hru a Liberec tak vedl po čtyřiceti minutách 3:1.

Karlovy Vary se ovšem v závěrečné třetině dostaly zpět do sedla, když další dělovkou z dálky překonal Petra Kváču opět Tomáš Havlín. Ten se k další ráně napřáhl znovu v 58. minutě a tentokrát sice neuspěl, kotouč ale do sítě dorazil Dávid Gríger.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které po vyraženém pokusu Tomáše Filippi rozsekl svou dorážkou Jaroslav Vlach.

FOTO: Kateřina Pelikánová

Jiří Kudrna
„Závěr extraligy je zajímavý, jsou tam zajímavé zápasy a každému z týmů šlo o hodně. Dnes jsme dobře vstoupili do utkání, kdy jsme vyhráli první třetinu. Ve druhé třetině se domácí zlepšili a pár střídání nás zatlačili. My jsme z toho dokázali vymanit a povedl se nám závěr této třetiny, kdy jsme vedli 3:1. Do třetí části jsme tak šli s dvougólovým vedením. Trochu nás mrzí, že jsme tu ztratili ten jeden bod, který jsme vzhledem k situaci v tabulce potřebovali. Přesto je to ale vítězství. Bylo to těžké utkání s velmi bruslivým týmem a jsme samozřejmě rádi, že jsme druhý bod udělali my. Chtěl bych pochválit manšaft, jak už delší dobu šlape. Nachystáme se na neděli a pevně věřím, že pracovitý tým, jakým jsme my, se bude radovat.“

51. kolo, pátek 03. března 2023
3:4p
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky