Výhra nad Vítkovicemi nestačila. V předkole Tygři vyzvou Plzeň

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Vyrovnané utkání skoupé na branky nakonec šelmy strhly na svoji stranu. Po dlouhých nájezdech vystřelil bod navíc Jaroslav Vlach. I to však na přímý postup do čtvrtfinále nestačilo a v předkole nás tak čeká Plzeň. Série začíná 8. března na libereckém ledě.

52. kolo, neděle 05. března 2023
2:1sn
(0:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Ivan (Rychlovský) – 15. Lindberg (Mueller). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Rampír, Šimánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6901. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – Frolík, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Šír (A), Dlouhý

HC Vítkovice Ridera

Klimeš (Stezka) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Gewiese, L. Kovář – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Dej, Lednický

Tygři úvod zápasu nepodcenili a v sedmé minutě už mohli ze své aktivity těžit. Najmanův projektil do odkryté brány ale Klimeš zázračně lapil. Následně přišla po sporném vyloučení přesilovka Vítkovic, kterou po pouhých devatenácti vteřinách pumelicí od kruhu proměnil Tobias Lindberg — 0:1.

Ve druhém dějství se hra více vyrovnala. I tak si však šelmy byly schopny vytvořit nebezpečnější šance. Hned dvakrát totiž mohl udeřit Oscar Flynn, jak jeho dorážku či jeho bombu o pár minut později ale Klimeš vychytal. Do poslední periody tak náš tým stál ztrácel jednu branku.

A tu vstřelil! Hned zkraje třetí třetiny si Michal Ivan nabruslil do oblasti pravého kruhu, odkud vyslal dělovku, kterou zastavila až síť hostující branky — 1:1. Nadále byly k vidění další šance na obou stranách, žádná ale neskončila v síti jedné z klecí. Na řadu tak přišlo prodloužení.

V něm i přes nespočet příležitostí branka nepadla, o vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich si připsal rozhodující trefu Jaroslav Vlach.

Patrik Augusta
„Bylo to parádní utkání. Těžko se nám prokousávalo přes jejich obranu. Dostali jsme gól z prvního oslabení, ale pak jsme do nich tlačili a po zásluze jsme vyrovnali. Jsme rádi, že jsme před play-off takový zápas zvládli. “

Radek Philipp
„Nechtěli jsme pustit Liberec do přesilovek, protože víme, že v nich umí trestat. To se nám docela dařilo. Bylo to vyrovnané utkání. Dlouho jsme vedli, ale pak jsme dostali gól z hezké střely po otočení hry. V prodloužení zářili oba gólmani. V následných nájezdech pak byli šťastnější střelci z Liberce. Bod bereme. “