Nadějně rozehraný zápas s Plzní junioři do vítězného konce nedotáhli

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Liberečtí junioři se ve 23. extraligovém kole utkali s Plzní na domácím ledě. Po venkovních prohrách v Litvínově a Karlových Varech ani dnes Tygři neukončili sérii proher. Nadějně rozehraný zápas skončil prohrou 3:5, kdy juniorka inkasovala hned čtyři góly ve třetí třetině.

23. kolo, neděle 20. listopadu 2022
3:5
(1:0, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky:6. Fiala (Jakubec, Przybyla), 23. Przybyla (Špilka, Fiala), 48. Kříž (Jakubec, Hois) – 29. D. Soukup (Benák, Jiříček), 45. D. Soukup (Remeš), 53. Borák (M. Soukup, Dáňa), 58. Remeš (Benák, D. Soukup), 59. Korčák (Matuška, Houdek). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Beneš, Hradil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:30.

Krátký, (Petříček) – Hladík (A), Jakubec, Macháček, Meisel, Koštoval, Král, Patzelt – Plos, Kříž, Jenčovský (C), Pérez (A), Hois, Janata, Špilka, Przybyla, Jansa S., Brouček, Fiala, Gajda

HC Škoda Plzeň

Bočan, (Jansa D.) – Jiříček, Houdek, Skok, Holubec, Eichler, Prošek – Kučera, Kreuzman, Remeš, Mazanec (A), Kaiser, Soukup M., Borák, Benák, Soukup D., Dáňa (C), Korčák, Matuška, Pešek

První gól zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. V 6. minutě se po krásné souhře Matouše Jakubce a Petra Przybyly prosadil Samuel Fiala. První třetina více gólů nepřinesla, a tak odcházeli Tygři do kabiny s pocitem vedení.

Na začátku druhé třetiny liberečtí opět skórovali. Tentokrát se prosadil Petr Przybyla, kterému asistovali Vasyl Špilka a Samuel Fiala. Ve 29. minutě padla také branka ze strany Plzně. Jejím autorem byl Dominik Soukup, který se trefil v přesilovce 5 na 3. Stejnou šanci měli o chvíli později i liberečtí hokejisté, kteří však svou přesilovou hru nevyužili.

Richard Lobo o nevyužité přesilovce 5 na 3
Nějaký podíl na prohře to určitě mělo. Soupeř svou přesilovku 5 na 3 využil, my ne. Nemyslím si, že to byl úplný zlom zápasu. My jsme udělali 3 individuální chyby a nebyli jsme schopni potrestat zaváhání soupeře.

Nejnapínavější částí zápasu se rozhodně stala třetí dvacetiminutovka, ve které padlo mnoho gólů. Bohužel většina z nich putovala do liberecké branky. Ve 45. minutě jsme mohli vidět akci hostujícího týmu, kdy Alexandr Remeš zpoza brány nahrál Dominiku Soukupovi, který vyrovnal na 2:2. O 3 minuty později se opět prosadil liberecký hráč. Byl jím Filip Kříž, který se po krásné akci prosadil z mezikruží.

Zbytek třetí části zápasu ovládla hostující Plzeň, kdy v 53. minutě skóroval Matyáš Borák. Následně se krátce po sobě prosadili ještě Alexander Remeš a Matěj Korčák.

Richard Lobo
„Dnes to bylo opět těžké utkání. Trochu se v tom plácáme. Nedáváme góly a soupeř pak naše chyby potrestá. Je potřeba, abychom se z toho vyhrabali sami. Musíme si začít více vážit šancí, které máme a proměňovat je.“