Tygři přehráli Plzeň 4:1 a ujali se vedení v sérii

Liberec – Tygři se proti Plzni dostali během první desetiminutovky do dvoubrankového vedení, které během zápasu ještě dvakrát navýšili. Indiáni sice v závěru snížili, jenže Severočeši už si koncovku utkání pohlídali a ujali se vedení v sérii. Dva góly si v úvodním duelu předkola připsal Jakub Rychlovský, návrat do sestavy zaznamenal po dlouhém zranění Michal Bulíř.

PŘ1, středa 08. března 2023
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Rychlovský (Kolmann, Ivan), 7. Filippi (Melancon, Bulíř), 25. Rychlovský (Jelínek), 50. A. Najman (Vlach, Balinskis) – 53. Rekonen (Holešinský). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4392. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Bulíř (A) – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Mi. Svoboda) – Houdek, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Skok, Budík, Jaroměřský – Schleiss (C), Holešinský, Rekonen – Suchý, Mertl (A), Blomstrand – M. Beránek, Honejsek, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Pour.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0 na zápasy)

Tygři na svého soupeře vlétli a už ve druhé minutě zvedali ruce nad hlavu. Jakub Rychlovský tečoval ránu Petra Kolmanna do sítě a otevřel skóre. To už o čtyři minuty později navýšil Tomáš Filippi, jenž se po zadovce T. J. Melancona napřáhl na modré a propálil Dominika Pavláta.

Michal Bulíř o dvou rychlých gólech v úvodu
První dva góly byly hodně důležité. Rychlé vedení nám dodalo klid. Získali jsme sebevědomí a udávali tempo zápasu.

Ve druhé části pokračovali Liberečtí v aktivní hře, která vedla ke třetí brance. Jakub Rychlovský využil prostoru na pravém kruhu a jedovatou ranou zápěstím zamířil přesně k bližší tyči. Plzeň poté musela za nepříznivého stavu vrhnout všechny síly do útoku.

Svěřenci Patrika Augusty ovšem svou precizní obranou nepouštěli indiány do šancí a trpělivě bránili svůj náskok. Deset minut před koncem navíc svou dorážkou využil přesilovku Adam Najman, který zvýšil na 4:0 pro náš tým. Plzeňští se následně přece jen dočkali, trefa Aleksiho Rekonena už ale znamenala pouze snížení. Bílí Tygři zvládli vstup do play-off vítězně a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujali vedení 1:0.

„Jsme rádi, že jsme první utkání zvládli. Rozhodly podle mě dva rychlé góly v první třetině.“

Petr Kořínek
„Do utkání jsme vstoupili špatně a od toho se poté odvíjel celý zápas. Měli jsme spoustu vyloučených a sami jsme žádnou přesilovku nevyužili. Do dalšího zápasu musíme změnit absolutně všechno, protože s takovým výkonem tu nemáme co dělat. “