Tygři srovnali v závěru. Po prodloužení ale bere druhý bod Hradec

Liberec – Ve třetím zápase čtvrtfinále Tygři už od dvanácté minuty prohrávali, a i přes obrovské nasazení se dlouho nemohli prosadit. Až při závěrečné hře bez brankáře vystřelil domácím prodloužení Petr Jelínek. Nastavený čas ale už v jeho první minutě rozhodl hradecký Jergl.

ČF3, čtvrtek 23. března 2023
1:2p
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Jelínek (Flynn, Balinskis) – 12. R. Pavlík (Perret), 61. Jergl (Blain). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6841. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann – Frolík, A. Najman, Flynn – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Rychlovský, Bulíř (A), Ordoš – Vlach, Jelínek (C), Šír – Dlouhý.

Mountfield HK

Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Zachar, Cingel, Lev (A) – Perret, Lalancette, Jergl – Werek, Kev. Klíma, Okuliar – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák (C).

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 1:2pp (1:2 na zápasy)

Vstup do třetího duelu vyšel lépe Hradci Králové, který svou aktivní hru nakonec proměnil v první branku. Jordann Perret v přečíslení dva na jednoho přihrál Radovanu Pavlíkovi a ten procedil puk za Kváču. V tu chvíli se na ledě strhla nelítostná bitva, která však postrádala větší šance. Tu největší měli ve druhé části Michal Birner s Tomášem Filippi, kteří ale svůj protiútok neproměnili.

Petr Jelínek o utkání
Začátek jsme si určitě představovali líp, první třetina nebyla vůbec ideální. Vůbec nám nešly nohy, byli jsme zaskočení. Od druhé třetiny jsme to ale zvedli a byl z toho vyrovnaný zápas.

V závěrečném dějství se Severočeši ze všech sil snažili o vyrovnání, které nepřišlo ani při přesilovce pět na tři. Při závěrečné power-play ale nakonec Tygry spasil Petr Jelínek, který za Machovského dorazil neúspěšný pokus Flynna a poslal zápas do prodloužení. V něm hned v první minutě využil přesilovou hru ranou do horního rohu Aleš Jergl.

Patrik Augusta
„Od začátku jsme trochu tlačili do kopce, což vedlo i k prvnímu inkasovanému gólu. Nevytvářeli jsme si moc příležitostí a soupeř výborně forčekoval. Když jsme se dostali do pásma, tak jsme předržovali kotouče a neposílali je na bránu. Bojovali jsme a nakonec za to byli odměněni vyrovnáním, čehož si vážím. Bohužel poté přišla rychlá rána v prodloužení. Musíme makat dál a připravit se na další utkání.“

Tomáš Martinec
„Podle mě jsme odehráli dobrý zápas. Příště musíme být akorát více disciplinovanější v závěru a nedělat takové chyby.“