Urputná třetí část dorostu k výhře nepomohla, s Plzní padl 2:5

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygří dorostenci vstupovali do domácího klání s Plzní se dvěmi výhrami v zádech a chtěli svou šňůru rozšířit. Po první inkasované brance v závěru první části a tříbrankovém přídělu ve druhé periodě ale byli již ve složité situaci. V závěrečné třetině sice svěřenci Milana Plodka předvedli velmi povedený výkon, na zvrat utkání to ale již nestačilo.

13. kolo, čtvrtek 19. října 2023
2:5
(0:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. M. Kučera (Krajdl, D. Hrouda), 51. Bajer (M. Kučera, D. Hrouda) – 20. Úbl (Hanzlík, Kocek), 24. Fodor (Bělík, Kamas), 28. Maxa (Fodor, Tománek), 37. Kocek (Tománek, Fodor), 48. Úbl (Bělík, Slačík). Rozhodčí: Zavřel – Maštalíř, Serbus. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.

Charvát (Hrášek) – Ehrenberger (A), Vaněček, D. Hrouda, Seidl, Stromský, Sanejstr – Krajdl, Šejc, Grebeníček – Šťástka (C), Bajer, Pekr – M. Kučera, Kinter.

HC Škoda Plzeň

Poustka (Šátava) – Kocek (C), M. Mašek (A), Šulan, Reisnecker, Kamas, Maty. Fiala, Hanzlík – Slačík (A), Úbl, Bělík – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Křepel, Fehér – Chasák.

V první třetině si zahrála obě mužstva hru v početní výhodě, nicméně ani jedno v nich nezaznamenalo změnu stavu. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin po první siréně za stavu 0:0, tak ujel do šance Matyáš Úbl a zakončil do horní části Charvátovy klece - 0:1.

Hostům se povedl vstup do druhé části, když navýšil vedení Plzně ve 24. minutě zakončením do odkryté branky nepokrytý Jan Fodor - 0:2. Ještě před polovinou klání navíc skóroval v přesilovce Jiří Maxa a Tygři ztráceli již tři trefy - 0:3.

Ve 31. minutě se ale přece jen dočkaly svého gólového příspěvku i šelmy, když poslal puk za gólmana protivníka o tyčku Matěj Kučera - 1:3. Tříbrankové vedení ale vrátil Škodovce ještě před koncem prostřední třetiny nenápadnou střelou od modré Petr Kocek - 1:4.

Do závěrečné dvacetiminutovky vbruslili svěřenci kouče Milana Plodka velmi odhodlaně a plzeňský brankář Poustka musel tasit jeden zákrok za druhým. Ve 48. minutě ale naopak odskočili opět Západočeši, a to po důrazné práci na brankovišti od Matyáše Úbla - 1:5. Snížit skóre ještě dokázal Matěj Bajer šikovnou tečí, na vítězi se ale již nic nezměnilo a Liberec padl 2:5.

„Hodnotí se mi to špatně, protože jsme samozřejmě prohráli. Máme ale radost z našeho výkonu a herního projevu. Byl to asi náš nejlepší zápas. Kluci dřeli, makali a plnili věci, které jsme si řekli. Nedáváme momentálně góly, ale věříme, že se to otočí a začne nám to tam padat. Klukům patří velká pochvala za výkon, ale samozřejmě potřebujeme sbírat body. To se nám proti Plzni nepodařilo.“

Michal Straka
„Utkání bylo podle mě vyrovnané, ale myslím si, že je výsledek pro domácí trochu nespravedlivý. Hráli výborně a hlavně ve třetí třetině nás zamkli a hrálo se prakticky na jednu bránu. Jenom náš gólman Eliáš Poustka to vychytal. Výsledek není úplně spravedlivý, protože jsme nepodali nějak extra dobrý výkon. Přesto jsme rádi, že máme tři body.“