Série srovnána na 1:1! Juniorka zvládla druhé předkolo s Plzní

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Druhé předkolo s plzeňskou Škodovkou se neslo ve znamení možné ztráty Tygrů 0:2 na zápasy. Svěřenci Valdemara Jiruše ale po úvodním duelu, který přinesl celkem jedenáct branek, zaveleli ke klidnějšímu a nakonec i vítěznému průběhu. Liberecké naděje utkání ovládli 3:1 a do Plzně jedou bojovat o druhý bod v sérii.

2. předkolo, pátek 08. března 2024
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7. Handl (Galvas, Pekař), 48. Křížek (Galvas, P. Průšek), 59. Hois (Šedivý, Gajda) – 60. Korčák (Šiler, M. Hořejší). Rozhodčí: Wagner, Barek – Hájková, Landsmann. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Hambálek (Schnattinger) – Šedivý, A. Král, P. Průšek, Galvas, J. Ehrenberger (A), Macháček, Jarabko – Jenčovský (C), J. Pérez, Janata – Pekař, Hois (A), Handl – S. Jansa, Křížek, Gajda – Liška, Prokůpek, Vološín.

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Š. Houdek) – Dolhý (C), Čančura, Hromádka, Hodinář, Cícha, Skok, M. Houdek (A) – Korčák, Benák, Šiler – Pešek, Mazanec (A), Hála – Řehoř, Koubek, M. Hořejší – Sabiniok, Klatovský, M. Beran II.

Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe Tygrům, kteří unikli do vedení v sedmé minutě utkání zásluhou skryté a tečované střely Radima Handla - 1:0. V závěru první periody mohl srovnat skóre plzeňský Matěj Korčák, své zakončení ale umístil pouze na tyčku.

V následujícím dějství zařadili vyšší rychlostní stupeň indiáni, lámali si ale zuby na spolehlivém Vojtěchu Hambálkovi v brance. Navýšení náskoku šelem měl na holi Tomáš Galvas, jeho kontr ale skončil pouze nastřelením brankové konstrukce.

Plzeňští stále hodně tlačili na pilu, ve 48. minutě se však znovu radovali domácí. Patrik Křížek se prohnal do pásma po levé straně a nechytatelnou střelou vymetl horní šibenici - 2:0. V závěrečném náporu hráli indiáni s odkrytými zády, toho ale využil Vojtěch Hois, jenž trefil prázdné zařízení - 3:0. Plzni se nakonec přece jen podařilo také skórovat, trefa Matěje Korčáka mezi ruku a tělo již ale libereckým hráčům výhru nesebrala - 3:1.

Na plzeňský led tak jedou Tygři za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy, kde budou v pondělí respektive úterý bojovat o ukončení série.

Základem libereckého triumfu byl Vojtěch Hambálek

Valdemar Jiruš
„Opět to bylo parádní utkání. Plzeň má silný tým se spoustou starých kluků. Série má obrovskou kvalitu a budu ten, který bude říkat, že tyhle zápasy jsou pro juniory super, protože furt slyším nějakou kritiku a nelíbí se mi to. Tyhle zápasy snesou parametry extraligy juniorů, a tak by to mělo být. My jsme zahráli velice slušně do obrany podpořené skvělým gólmanem. Byli jsme disciplinovanější a vrátili jsme se do série, která pokračuje dál.“

2. předkolo, pátek 08. března 2024
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň