Junioři ovládli třetí předkolo s Plzní a mají mečbol! Sérii můžou ukončit v úterý

Date of publication Author Jan Kordík

Plzeň/Liberec - Třetí duel s Plzní nabídl vyrovnanou přetahovanou o druhý bod v sérii. V utkání nicméně po většinu jeho trvání vedli Tygři zásluhou Radka Janaty, který skóroval v závěru úvodní části. Tentýž liberecký forvard navíc bleskově zareagoval na vyrovnávací gól indiánů a určil konečné vítězství šelem 2:1. Liberečtí junioři tak v sérii vedou 2:1 a disponují postupovým mečbolem, který mohou uplatnit už v úterý!

3. předkolo, pondělí 11. března 2024
(0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 50. Šiler (TS) – 20. Janata (Jenčovský, A. Král), 51. Janata (Jenčovský, J. Pérez). Rozhodčí: Domský, Červenka – Jurak, Pěkný. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (D. Jansa) – Dolhý (C), Hromádka, Skala, Hodinář, Cícha, Skok, M. Houdek (A) – Koubek, Benák, M. Hořejší – M. Beran II, Pešek, Mazanec (A) – Hála, Sabiniok, M. Soukup – Šiler, J. Matějka, Řehoř.

Hambálek (Schnattinger) – P. Průšek, Jarabko, A. Král, Macháček, J. Ehrenberger (A), Šedivý, Galvas – Janata, Handl, Křížek – Vološín, J. Pérez, Jenčovský (C) – Gajda, S. Jansa, Prokůpek – Pekař, Liška, Hois (A).

Šachovou partii o druhé vítězství v sérii načali lépe Tygři, jež otevřeli skóre zápasu. Stalo se tak ale až v samotném závěru první periody, kdy tečoval nahození Mikuláše Jenčovského úspěšně Radek Janata - 0:1.

Indiáni následně velmi dlouho bušili do defenzívy Tygrů a nakonec se přece jen dočkali, jelikož jim bylo nařízeno ve 49. minutě trestné střílení. Jakub Šiler, který byl vybraný jako jeho exekutor, jej bez okolků proměnil mezi betony - 1:1.

Nerozhodné skóre se ale v LOGSPEED CZ Aréně dlouho neohřálo, poněvadž se po ani ne minutě radovali z branky znovu Liberečtí! Kotouč se vydal po stejné ose jako při prvním gólu šelem, tentokrát ale kapitán Jenčovský vybídl Radka Janatu zpoza klece - 1:2.

Domácí již na tuto trefu odpověď nenalezli, a tak se svěřenci Valdemara Jiruše radují z výhry 2:1 a stejným poměrem nyní vedou v sérii. Již v úterý od 17 hodin budou v Plzni bojovat o ukončení předkola!

Dvougólový Radek Janata v akci

Valdemar Jiruš
„Velice vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti a my bereme druhý bod. Série pokračuje dál.“

Martin Pouska
„Byl to těžký zápas. Liberec dobře bránil a nepouštěl nás do velkých šancí. A když už se nám podařilo vyrovnat, rychle jsme inkasovali na 1:2. Musíme se teď připravit na další utkání. To je nový den a my chceme poslat sérii zpět do Liberce.“

3. předkolo, pondělí 11. března 2024
(0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň