Liberec nevyzrál na Spartu ani napočtvrté. Končí ve čtvrtfinále

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Sparta si v první periodě rychle vypracovala dvougólové vedení a šelmám se poté dlouho nedařilo prosadit. Nakonec ale Tygři ve druhé části srovnali, a tak musel i čtvrtý duel čtvrtfinále vyvrcholit v samotném závěru. I tentokrát ho zvládli lépe Pražané, kteří tak postupuji do semifinále. Pro svěřence Filipa Pešána tato sezóna končí.

ČF4, středa 20. března 2024
(0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Pérez (Vlach), 32. Rychlovský (A. Najman, Faško-Rudáš) – 2. Buchtele (Forman, Krejčík), 13. Irving (D. Vitouch), 48. Forman (Chlapík), 53. Horák. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Svoboda, Thuma. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7046. Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

D. Král (Hrenák) – Budík, Knot, Kolmann, Melancon, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Mucha, A. Najman, Zachar – Vlach, Šír, Pérez.

HC Sparta Praha

J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.

Bílí Tygři Liberec versus HC Sparta Praha 2:5 (0:4 na zápasy)

Poprvé v sérii se do brány Tygrů postavil Daniel Král a kotouč ze sítě lovil už ve druhé minutě. Po liberecké chybě na útočné modré se Pražané dostali do přečíslení, které úspěšně zakončil Jan Buchtele. Následně se ujala i dělovka Aarona Irvinga z pravého kruhu a Sparta si tak vypracovala dvougólové vedení.

Severočeši se dlouho nemohli prokousat pevnou defenzivou soupeře, nakonec ji ale ve druhé části rozlouskli. Jaroslav Vlach předal po přechodu do útočného pásma kotouč Jaromíru Pérezovi a ten svižnou ranou zápěstím snížil. Liberci dodala první trefa šťávu a krátce po uplynutí poloviny zápasu bylo ještě líp. Adam Najman našel při přesilové hře před bránou Jakuba Rychlovského a ten vyrovnal na 2:2!

Jakub Rychlovský o průběhu zápasu
Opět jsme ukázali charakter, který v tom týmu je, protože jsme se ani za stavu 0:2 nesložili. Po vyrovnání jsme tam měli několik dobrých gólových šancí, ale asi jsme na to byli špatně připravení a trefovali jsme pomalu ochrannou síť.

Hosté se však na začátku třetí periody oklepali. Filip Chlapík přihrál na osu Miroslavu Formanovi, který z mezikruží potřetí rozvlnil síť Královy klece. Naděje na zvrat poté Tygrům definitivně vzal svou brankou Roman Horák. Při závěrečné power-play ještě trefil Miroslav Forman opuštěnou bránu a potvrdil tak sparťanské vítězství.

Liberečtí předvedli další povedený výkon na hranici svých sil, jenže ani ve čtvrtém střetnutí nenašli na Spartu recept a sezóna pro ně končí ve čtvrtfinále.

Filip Pešán
„Na začátku zápasu jsem měl poprvé pocit, že jsme Spartě nestačili. Vedla 2:0 a já už si myslel, že nemáme nic v nádrži. Musím smeknout klobouk před tím, jak jsme se dokázali vrátit. Získali jsme fanoušky na svou stranu, tlačili se do brány a vyrovnali jsme. Poté ale přišlo to, co podle mě vystihuje i celou sérii. Nevyužili jsme vyložené šance a Sparta hned z protiútoku dala góly. Následně přidala i další a bylo hotovo.“

Pavel Gross
„První třetina neměla takové tempo jako v předchozích zápasech. Něco jsme si k tomu řekli, ale nějak se nám to vymklo z rukou. Udělali jsme spoustu zbytečných faulů a soupeř se vrátil do utkání. Poté jsme měli štěstí, když Kuba Kovář zachránil v bráně několik situacích. Nakonec jsme v sobě našli vnitřní sílu, vytvořili si několik příležitostí a produktivně je zhodnotili.“

ČF4, středa 20. března 2024
(0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha