Velká bitva na úvod. Devítka si z Hradce veze mečbol!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - První osmifinálové utkání play-off nejvyšší soutěže devátých tříd nabídlo bitvu o každý metr ledu. Bílí Tygři v Hradci po první třetině prohrávali, nicméně ve druhé části předvedli zlepšený výkon a dostali se do vedení. Těsný náskok následně uhájili až do závěrečné sirény a v sérii hrané na dva vítězné zápasy mají veledůležitý první bod! Dva góly vítězů vstřelil Dominik Beneš.

1. osmifinále, středa 13. března 2024
(1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky

15. Dostálek, 28. Flechtner, 57. Sedláček – 26. Čančík (Kubín, Sanejstr), 30. Beneš (Sanejstr, Kučera), 33. Beneš (Kučera), 49. Novák.

Mountfield HK

Luňák (Vítek) – Havlina, Chlupáč, Novotný, Zikmund (C), Chramosta, Franc – Flechtner, Dostálek (A), Martinec – Sokol, Fedencius, Svoboda – Sedláček (A), Šedivý, Adamkov – Lukášek.

Maxin (T. Průšek) - Sanejstr, Tureček, Srnský, Tomka, Pacovský, D. Cerman - Kučera, Šejc, Novák - Čančík , Beneš, Kubín - Volavka, Fadrhonc, Filo - Šťástková.

Vojtěch Fiala
„Jsme strašně rádi, že si do Liberce vezeme mečbol. První třetina byla ohromně nervózní a Hradec šel z přesilovky do vedení. Nervozita byla na místě, protože všichni strašně moc chceme. Z toho můžou plynout nějaké nepřesnosti, ale ty díky mindsetu, který v týmu máme, vykompenzujeme obětavostí a nasazením. Hradec je dobře připravený a musíme zůstat plně soustředění a udělat maximum, ať to zvládneme už v sobotu. O těsných výhrách se v play-off U15 aktuálně můžeme bavit prakticky na všech osmi stadionech.“

1. osmifinále, středa 13. března 2024
(1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky

Mountfield HK