Bílí Tygři Liberec

Petr
Jelínek

kup si
dres teď
Česká republika

Petr
Jelínek

Pozice
útočník
Narozen
19. 6. 1984 (38 let)
Výška
188 cm
Váha
97 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Syn dalšího skvělého hokejisty Tomáše Jelínka, Petr Jelínek, začínal s hokejem v pražské Slavii, kde také pod trenérem Vladimírem Růžičkou poprvé okusil extraligový hokej. Hned poté se ale vydal zkusit štěstí do zámoří, odkud se do svého mateřského klubu po několika letech vrátil. V sezóně 2008/09 se dokonce dostal se sešívanými do finále, jenže tehdy si ještě mistrovský pohár nepotěžkal.

Ve Slavii působil až do roku 2014 a v pražském klubu plnil roli především bojovného hráče. Poté však přestoupil do Liberce a ke své kvalitní černé práci začal sbírat i kanadské body! V sezóně 2015/16 se tak výrazně podílel na zisku mistrovského titulu a spravil si chuť z jeho předešlého neúspěšného finále. S Tygry následně Petr Jelínek vybojoval ještě další tři stříbrné medaile a od ročníku 2018/19 je navíc vede jako kapitán.

Související fotogalerie

Související články

Jelínek a Derner zůstávají Tygry! S klubem prodloužili o jeden rok

Liberec – Bílí Tygři Liberec si i na následující sezónu pojistili služby útočníka Petra Jelínka a obránce Lukáše Dernera. Oba matadoři prodloužili s klubem smlouvu do konce dubna 2023.

Play-off nám začalo před třemi zápasy, říká Petr Jelínek

Liberec - Bílí Tygři měli během olympijské pauzy čas na odpočinek a také na přípravu na finiš základní části. Kapitán Petr Jelínek věří, že má mužstvo dostatek kvality a sil, aby se probojovalo mezi elitní čtyřku. "Hrajeme play-off už teď. Čtyřka je otevřená a my se o to porveme," slibuje.

Petr Jelínek po dramatickém závěru: Mohli jsme dát víc gólů a byl by klid

Liberec - Bílí Tygři si v předvánočním utkání i díky přesilovkové trefě kapitána Petra Jelínka vypracovali tříbrankový náskok, který Kladno ve třetí části dvěma góly ztenčilo. Výhru si ale Liberec vzít nenechal a navázal na zlepšené výsledky. "I když stále nedáváme moc gólů, bojujeme až do konce. Věřím, že půjdeme i dál nahoru," hlásí Jelínek.

Související videa

SESTŘIH | Tygři díky rychlému obratu porazili Pardubice

LET’S PLAY | Světelný meč místo hokejky