Bílí Tygři Liberec

Petr
Jelínek

kup si
dres teď
Česká republika

Petr
Jelínek

Pozice
útočník
Narozen
19. 6. 1984 (38 let)
Výška
188 cm
Váha
97 kg
Hůl
levá
Zápasy
57
Góly
5
Asistence
10
Body
15
+/-
1
Trestné minuty TM
73

Profil hráče

Syn dalšího skvělého hokejisty Tomáše Jelínka, Petr Jelínek, začínal s hokejem v pražské Slavii, kde také pod trenérem Vladimírem Růžičkou poprvé okusil extraligový hokej. Hned poté se ale vydal zkusit štěstí do zámoří, odkud se do svého mateřského klubu po několika letech vrátil. V sezóně 2008/09 se dokonce dostal se sešívanými do finále, jenže tehdy si ještě mistrovský pohár nepotěžkal.

Ve Slavii působil až do roku 2014 a v pražském klubu plnil roli především bojovného hráče. Poté však přestoupil do Liberce a ke své kvalitní černé práci začal sbírat i kanadské body! V sezóně 2015/16 se tak výrazně podílel na zisku mistrovského titulu a spravil si chuť z jeho předešlého neúspěšného finále. S Tygry následně Petr Jelínek vybojoval ještě další tři stříbrné medaile a od ročníku 2018/19 je navíc vede jako kapitán.

Související fotogalerie

Související články

Nová role potvrzena. Petr Jelínek se od nové sezony chopí tygří rolby!

Liberec - Když před necelým týdnem skončila Tygrům sezona 2022/23, Petr Jelínek hned po utkání v Hradci Králové avizoval, že pro něj šlo o poslední utkání v tygřím dresu. S organizací se ovšem neloučí, od nové sezony se stane hlavním rolbařem Bílých Tygrů.

Loučení kapitána. Petr Jelínek už neoblékne dres Bílých Tygrů

Liberec - Jedna velká éra je u konce. Po devíti sezonách v klubu se loučí dlouholetý kapitán Petr Jelínek, který byl u největších úspěchů v historii Bílých Tygrů. Aktuálně čeká na nabídky od jiných týmů, ve hře zůstává i setrvání v organizaci v jiné roli. "Rád bych si hráčskou kariéru ještě o sezonu až dvě prodloužil, u Tygrů mám ale dveře otevřené," přiznává.

Petr Jelínek: Jsem hrdý, jak jsme se dokázali vrátit. Hradec ale vyhrál zaslouženě

Hradec Králové/Liberec - I pátý duel čtvrtfinálové série nabídl velmi napínavý boj, který nakonec opět na svou stranu zvrátili Hradečtí a postoupili tak do semifinále. Asi nejvýraznější postavou zápasu na liberecké straně byl Petr Jelínek, jenž vstřelil dva góly. Jak kapitán hodnotí sérii a celou sezónou?

Související videa

Petr Jelínek se loučí s fanoušky

Petr Jelínek: Rád bych si hráčskou kariéru ještě prodloužil. U Tygrů mám dveře otevřené

OHLASY | Jelínek: Bojovali jsme až do konce. S Hradcem to bylo play-off, jak má být