Tomáš

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Tomáš Filippi je libereckým odchovancem, nicméně již během juniorského věku zamířil do kanadské QMJHL. Od sedmnácti let byl navíc stabilním členem mládežnických reprezentací a podíval se i na světové šampionáty U18 a U20. Postupně se také stal tahounem libereckého „áčka“, za což si vysloužil angažmá v ruském Magnitogorsku.

S tím dokonce vyhrál KHL, jenže v roce 2017 se po nepříjemném zranění rozhodl vrátit do Liberce, kde odehrál zbytek sezóny. Následně mu nevyšlo angažmá v Chabarovsku, a tak znovu přestoupil k Tygrům, jimž v sezóně 2018/19 pomohl ke stříbrným medailím.

Další ročník dokončil ve známém Magnitogorsku a v létě 2020 opět putoval pod Ještěd, kde podepsal dlouholetý kontrakt.