Bílí Tygři Liberec

Jan
Šír

kup si
dres teď
Česká republika

Jan
Šír

Pozice
útočník
Narozen
26. 1. 2000 (22 let)
Výška
187 cm
Váha
84 kg
Hůl
pravá
Zápasy
37
Góly
2
Asistence
2
Body
4
+/-
5
Trestné minuty TM
6

Profil hráče

Rázný útočník Jan Šír je odchovancem libereckého hokeje, za který nastupoval během všech mládežnických kategorií a vždy se řadil mezi hlavní opory mužstva. Několikrát také nakoukl do juniorských reprezentací, pozvánky na světový šampionát se však dočkal až v kategorii U20 v sezóně 2019/20.

V tom samém ročníku si také odbyl svou premiéru za Bílé Tygry, přičemž dres farmy v Benátkách začal pravidelně oblékat už dva roky předtím. Nakonec si Jan Šír vybojoval pevnou pozici v liberecké sestavě a v play-off 2021 dokonce s týmem vybojoval stříbrné medaile.

Související fotogalerie

Související články

V širší nominaci na MS juniorů figurují tři Tygři!

Liberec – Na tiskové konferenci představil trenér reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek širší nominaci pro blížící se mistrovství světa juniorů. To se koná od 26. prosince do 5. ledna v Kanadě ve dvou městech, Edmontonu a Red Deeru.

Také letos si pro vás fanshop nachystal vánoční otevírací dobu!

Liberec - Prosinec je tu a jako každý rok je tento měsíc svázán s předvánočním shonem a sháněním vánočních dárků. Plánujete svým nejbližším vybrat překvapení pod stromeček v tygřím fanshopu? Využít můžete rozšířenou otevírací dobu!

Martin Faško-Rudáš po Kometě: První dvě třetiny jsme nehráli optimálně

Liberec – Zápas proti brněnské Kometě dopadl lépe pro hostující celek a na bodový zisk nestačily ani góly Jaroslava Vlacha a Michala Ivana. Po měsíční absenci se však vrátil do sestavy Martin Faško-Rudáš a to ve formaci s dalšími mladíky - Janem Šírem a Adamem Klapkou.

Související videa

LET’S PLAY | Kdo se víc bál u Resident Evil?

LET’S PLAY | Vyzraje mládí nad zkušeností v NHL?