Zachar

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Rychlonohý forvard Marek Zachar je přímým odchovancem Liberce, v němž prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Svůj extraligový debut si odbyl v sezóně 2015/16, načež odešel na dva roky do Kanady. Poté se vrátil do města pod Ještědem a tygří fanoušky si získal především svou obrovskou bojovností a rychlostí, díky níž skóroval ne jednu branku ze samostatného úniku.

Až během sezóny 2020/21 změnil poprvé dres i v rámci českého území, když na půl roku hostoval v Hradci Králové. V následujícím ročníku už ovšem bude opět oblékat dres Severočechů! Během mládežnických let Marek Zachar také pravidelně reprezentoval juniorské kategorie na mezinárodních akcích, kde pravidelně vedl český tým jakožto kapitán.