Bílí Tygři Liberec

Marek
Zachar

kup si
dres teď
Česká republika

Marek
Zachar

Pozice
útočník
Narozen
11. 6. 1998 (25 let)
Výška
175 cm
Váha
76 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Rychlonohý forvard Marek Zachar je přímým odchovancem Liberce, v němž prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Svůj extraligový debut si odbyl v sezóně 2015/16, načež odešel na dva roky do Kanady. Poté se vrátil do města pod Ještědem a tygří fanoušky si získal především svou obrovskou bojovností a rychlostí, díky níž skóroval ne jednu branku ze samostatného úniku.

Až během sezóny 2020/21 změnil poprvé dres i v rámci českého území, když na půl roku hostoval v Hradci Králové. V následujícím ročníku už ovšem bude opět oblékat dres Severočechů! Během mládežnických let Marek Zachar také pravidelně reprezentoval juniorské kategorie na mezinárodních akcích, kde pravidelně vedl český tým jakožto kapitán.

Související fotogalerie

Související články

Cítil jsem, že by někdo mohl číhat u tyčky, osvětluje srovnávací trefu Rychlovský

Hradec Králové/Liberec — Ještě čtyři minuty před koncem prohrávaly šelmy o jeden gól. V ten moment ale Jakub Rychlovský zpoza branky v pohybu vyrovnal díky šťastnému odrazu od brusle exlibereckého Marka Zachara a nastartoval velkolepý obrat. „Věděli jsme, že když budeme nadále hrát naši hru a budeme trpěliví, že to přijde,“ říká jednadvacetiletý forvard.

Marek Zachar opouští Bílé Tygry

Liberec - Rychlonohý útočník Marek Zachar odchází z Liberce po své individuálně nejlepší sezoně. Odchovanec Bílých Tygrů odmítl nabídku svého mateřského klubu a pod Ještědem pokračovat nebude.

Tygři udělili Ocelářům lekci z produktivity a připisují si tři body!

Třinec/Liberec – Oceláři měli v dohrávce 39. kola více šancí a na střely vyhráli 44:19. V koncovce byli však efektivnější Severočeši, kteří si tak připsali velmi cenné vítězství 4:2. Podruhé v řadě se v zápase prosadili útočníci Marek Zachar a Jan Ordoš. Sérii pěti venkovních duelů zakončí Liberec v úterý na ledě Pardubic.