Ročník 2011-2012

Soupiska

Brankáři: M. Pinc, T. Vošvrda
Obránci:
M. Čakajík, L. Derner, D. Hay, J. Holub, D. Kajínek, P. Kolmann, J. Moravec, M. Pavlů, J. Říha, V. Roth, D. Štich, M. Trončinský, P. Ulrych, O. Vitásek, J. Výtisk
Útočníci: M. Bárta, M. Bartovič, D. Bortňák, M. Bulíř, A. Dušek, V. Jonák, P. Kica, T. Kica, T. Klimenta, M. Kopic, L. Krejčík, J. Kudrna, P. Nedvěd (C), D. Špaček, P. Urban, T. Urban, T. Vak, L. Vantuch, L. Vařecha, J. Víšek

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Filip Pešán
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Technický vedoucí: Tomáš Krupka
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Jubilejní 10. extraligová sezóna by se bez přehánění dala nazvat sezónou Petra Nedvěda. Byť zkušený centr oslavil v prosinci 2011 už čtyřicáté narozeniny, neúnavně táhnul Bílé Tygry za dalším umístěním v elitní extraligové čtyřce. Petr Nedvěd jako historicky první liberecký hráč vyhrál kanadské bodování celé extraligy a vysloužil si pozvánku do reprezentace, se kterou vybojoval na mistrovství světa bronzové medaile. Dalším tahounem Liberce byl i Marek Trončinský, který se stal nejproduktivnějším bekem soutěže. Bílé Tygry nicméně zdobily především týmové výkony, které jim na konci základní části vynesly celkově 4. místo a přímý postup do play-off. Ve čtvrtfinále čekal na Liberec budějovický Mountfield. Severočeši v sérii zvítězili 4:1 na zápasy a v semifinále narazili na Pardubice. Východočeské semifinálové prokletí nepovolilo ani napotřetí a pro Bílé Tygry skončila sezóna před branami finále. V konečném součtu tak Liberci patřila 4. příčka.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu