Asistenti trenéra: Jiří Kudrna, Valdemar Jiruš
Doktoři: MUDr. Dušan Morman, MUDr. Roman Mizera
Fyzioterapeuti: Vítek Jančařík
Skill coach: Jiří Bermann

Pohyb v kádru

I před touto sezónou prošla liberecká soupiska několika změnami. Tou nejcitelnější byl konec kariéry zkušeného Ladislava Šmída. Kromě něj město pod Ještědem opustili i Jakub Klepiš a Jaroslav Pavelka. Lákání ze zámoří pak vyslyšel mladík Adama Klapka.

Prostor po odchozích ale zaplnily kvalitní náhrady. V brankovišti Petra Kváču doplnil Jakub Neužil, obranu pak posílil Lotyš Uvis Janis Balinskis. Útočné řady doplnily hned tři nové tváře – navrátilec Michal Bulíř, rychlonohý Oscar Flynn a velezkušený Michael Frolík.

Pohled na jednu z nejzvučnějších předsezónních posil Michaela Frolíka

Rekord na úvod a vzestup mladíků

Hned na začátku sezóny zaznemanali Tygři historický zápis. V prvních sedmi kolech se totiž všechny jejich zápasy musely prodlužovat, což se předtím v extralize ještě nestalo. Celkově pak společně s play-off odehráli třiadvacet prodloužení, čímž také vytvořili nový rekord soutěže.

Po sérii remíz ale přišla pasáž, kdy Liberečtí body spíše ztráceli. Po šňůře proher se propadli až na spodní příčky tabulky. Zlom však přišel na přelomu roku, kdy Tygři opět nabrali formu a rázem opět stoupali nahoru. Nakonec až do posledního kola bojovali o přímý postup do čtvrtfinále, ten jim ovšem těsně unikl, když základní část zakončili na páté pozici.

Petr Jelínek o konci základní části
Začátek byl takový všelijaký, moc se nám nedařilo. Od přelomu roku jsme se ale hodně zvedli, v závěru základní části jsme hráli výborně. Jsem na tým hrdý, bojovali jsme až do konce.

Základní část se pro Tygry nesla ve znamení několika skvělých individuálních výkonů. V obraně se zaskvěl zejména Uvis Janis Balinskis, který se s 35 kanadskými body stal nejproduktivnějším bekem soutěže. V útoku pak významnější roli hráli mladíci. Nejproduktivnějšími hráči týmu se stali Adam Najman s Oscarem Flynnem. Druhý jmenovaný zazářil zejména střelecky, když byl s 22 přesnými zásahy pátým nejlepším v celé soutěži.

Velký obrat a čtvrtfinálový boj

V předkole Liberečtí narazili na dvanáctou Plzeň. Na domácím ledě do série vstoupili v prvním zápase dobře, Západočeši ovšem hned v druhém souboji zabrali a bylo vyrovnáno. Stejný scénář se opakoval i na plzeňském ledě, rozhodnout tak musel až pátý duel.

V něm to s Tygry vypadalo velmi bledě, už po deseti minutách totiž prohrávali 0:3. Pak ale k velkému obratu dvěma góly zavelel Adam Dlouhý, v druhé třetině vyrovnal Jakub Rychlovský a v prodloužení šelmy do čtvrtfinále poslal Adam Najman.

Oscar Flynn po pátém předkole
Nevím, kolik lidí takový výsledek po deseti minutách čekalo. Chtěli jsme ale jít krok po kroku, což se nám nakonec vyplatilo. Ten zápas byl prostě neskutečný. Klobouk dolů i před Plzní, byla to výborná série. Jsem hrdý na tým, že jsme to zvládli.

V čtvrtfinále čekal Tygry hradecký Mountfield. Vstup do série se Severočechům opět povedl, když první zápas vyhráli 4:2. Pak už ale měli navrch Východočeši. Následující tři utkání vždy ovládli rozdílem jediné branky a získali tak mečbol.

Ten proměnili hned při první příležitosti, když pátý duel plný obratů nakonec v třetí třetině zvrátili na svou stranu a zvítězili 6:4. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak skončili v čtvrtfinále.

Loučení opor

Po skončení ročníku přišlo i několik velkých loučení. Tým z města pod Ještědu po třech úspěšných sezónách opustil gólman Petr Kváča, jenž vyslyšel nabídku ze zahraničí. Po devíti letech pak své působení u Tygrů ukončil i dlouholetý kapitán Petr Jelínek.

Velká změna se udála i na trenérské lavičce. Po pěti letech své angažmá ukončil Patrik Augusta, jehož na postu hlavního trenéra nahradil Filip Pešán. Ten povede tým do nové sezóny, na kterou se Tygři už brzy začnou připravovat.