Bílí Tygři nadějný náskok neudrželi, Pardubice rozhodly ve třetí třetině

Date of publication Author Lukáš Šonský, David Záruba

Pardubice/Liberec – Bílí Tygři na vítězství proti Slavii nenavázali. V devátém extraligovém kole prohráli v Pardubicích po gólové přestřelce 4:6. Liberečtí měli zápas dobře rozehraný, dvakrát dokonce vedli o dvě branky. Nakonec však padli a z východu Čech se vrací s prázdnou.

9. kolo, pátek 04. října 2013
6:4
(1:2, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 14. Zohorna (Nosek, Benák), 24. Cetkovský (Benák, Zohorna), 44. Cetkovský (Nosek, Ďaloga), 46. Benák (Cetkovský, Zohorna), 49. Tybor (Kousal), 51. Radil (Tybor) – 7. Zacha (Bulíř), 13. Bartek (Nedvěd), 32. Víšek (Jass, Čakajík), 39. Bartek (Hunkes, Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šír – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 398. Střely na branku: 45:28. Třetiny: 1:2, 1:2, 4:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 6:4. Nejlepší hráči: Jiří Cetkovský – Martin Bartek.

HC Dynamo Pardubice

Salfický – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Radil, Kousal, Starý – Řezníček, Musil, Tybor.

Schwarz – Hunkes, Čakajík, Kolmann, Výtisk, Voráček, Jánošík – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Zacha, Filippi, Bulíř – Bulík, Vampola, Bartek – Jass, Urban, Víšek.

Historicky šedesáté vzájemné utkání spolu hráli hokejisté Pardubic a Liberce. Poprvé se v dresu soupeře představil útočník Martin Bartek. V pardubické sestavě nahradil Radka Čípa debutující Pavel Musil.

K vysokorychlostnímu hokeji nasadily oba týmy už od prvních střídání. Pardubice měly brzy k dispozici více než minutovou přesilovku pět na tři, avšak nenaložily s ní dobře. Už při klasické převaze navíc domácím pláchl Vampola, kterému od skórování zabránila jen nastavená hůl posledního zadáka.

Liberci to ale vadilo pramálo. Krátce nato totiž druhá lana Tygrů sevřela soupeře v obranném pásmu a po Bulířově nahození se díky důrazu prosadil Pavel Zacha. Nic proti nepřehledné situaci nenamítal ani videorozhodčí – 0:1.

Domácí se po inkasované brance vrhli do útoku a blízko k vyrovnání byli Ďaloga s Noskem, ale ani jeden neuspěl v souboji se Schwarzem. Liberec poté ukázal, co si počít s přesilovkou. Nedvěd od mantinelu našel hokejku couvajícího Martina Barteka a ex-pardubický útočník z voleje pálil přesně – 0:2.

Východočeši ale nenechali soupeře, aby se dlouho laskal s nabytým vedením. Tomáš Zohorna na útočné modré čáře vybojoval puk a svůj krátký únik zakončil výstavním blafákem – 1:2.

Nač bránit, jako by si řekli hráči obou celků před druhou třetinou. Na ledě totiž puk létal zběsile ze strany na stranu a vždy se zastavoval až u jednoho z brankařů. Ti nad nedostatkem vzruchu rozhodně žehrat nemohli. Diváci takové představení často kvitovali hlasitým potleskem.

Divočinu odstartoval ve 24. minutě Jiří Cetkovský, který hbitou dorážkou na brankovišti zužitkoval přesilovou hru – 2:2. Minutu nato mohl vrátit vedení Liberci Bartek, na druhé straně bombu Sýkory vyrazil Schwarz jen před sebe. Naštěstí pro Tygry si maskovaný strážce poradil i s dorážkou pardubického kapitána Kočího. Řada dalších příležitostí před oběma brankami skončila podobně.

Trochu klidu přinesl až další gól Liberce. Jan Víšek obdržel při početní výhodě přesný pas mezi kruhy a pak precizní ranou zvýšil – 2:3. Pardubice se opět snažily okamžitě odpovědět, ale bylo jim to málo platné, za Schwarze další puk neprotlačily. Naopak Bílí Tygři znovu udeřili. Při další přesilovce si na vyražený puk počkal opět Martin Bartek – 2:4.

Kdo však před třetí třetinou Pardubice odepisoval, udělal obrovskou chybu. Domácí hokejisté spustil ofenzivní představení, na které zdecimovaní Bílí Tygři nedokázali reagovat.

Vše odstartoval ve 44. minutě svou druhou brankou Jiří Cetkovský, který opět uspěl důrazem na brankovišti – 3:4. Neuběhly ani dvě celé minuty a pardubičtí hokejisté slavili vyrovnání. Cetkovský báječným pasem nalezl před brankou ukrytého Václava Benáka – 4:4.

Liberečtí trenéři zareagovali oddechovým časem, ale ten hostům vůbec nepomohl. Za další tři minuty předvedl rychlý krok útočník Radoslav Tybor, jenž svůj průnik zakončil přesnou kličkou – 5:4.

Tentýž hráč zrežíroval i šestý gól v brance Marka Schwarze. Po ráně slovenského útočníka byl u puku jako první Lukáš Radil a bezpečně jej doklepl do sítě – 6:4. Rozjařená ČEZ Arena pomalu začínala slavit. Liberec se už do konce nedokázal vzchopit a nepomohla mu ani více než dvouminutová hra bez brankáře.