Reportáž

Bílí Tygři šesti brankami potupili chomutovské Piráty

L i b e r e c - 36. kolo letošní sezony Tipsport extraligy ledního hokeje bylo zároveň prvním domácím duelem Bílých Tygrů v novém kalendářním roce 2014. Do něj vstoupily liberecké šelmy tím nejlepším možným způsobem, když nadělili Pirátům opožděný vánoční dárek v podobě debaklu poměrem 6:0. Do tabulky si po čistém kontě Marcela Melicherčíka tedy připisují tři body, dvě branky si připsal Jan Víšek.

Bílí Tygři v neděli vyjeli do prvního domácího zápasu nového kalendářního roku když přivítali chomutovské Piráty. Poprvé se v Tipsport areně představila nová posila Petr Gřegořek, stejně tak se po zranění vrátil Koba Jass a z MS dvacítek ve Švédsku přijel Pavel Zacha. To hosté se museli bez svých juniorských reprezentantů obejít – Ondřej Kaše i David Kämpf v jejich sestavě chyběli.

Úvodní dějství duelu se odehrávalo poklidně a nepřineslo moc vyložených šancí. Do té první se dostali Liberečtí a hned z ní dokázali skórovat. Po voleji Martina Barteka se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Víšek, jenž ze vzduchu dorazil kotouč za záda Martina Růžičky – 1:0. Krátce poté mohl vedení navýšit Michal Bulíř, jehož našel před klecí Petr Nedvěd. Mladšího ze dvou Severočechů však hákoval jeden z Pirátů, takže místo gólu šli domácí do přesilovky.

Tu sice Bílí Tygři využili, ale až ve druhé třetině. Pohlednou kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně po Bartekově přihrávce Petr Nedvěd, kterému stačilo přesměrovat puk za Růžičkova záda – 2:0. O pouhých 43 sekund později vedli domácí už o tři branky. Tentokrát precizně přihrával Tomáš Urban a Petr Vampola dostal pryž do sítě – 3:0.

To ale domácím nestačilo a brzy přidali další trefu. Podruhé v utkání skóroval Jan Víšek, tentokrát po povedené narážečce s Bulíkem – 4:0. Ve zbytku dvacetiminutovky byli i nadále aktivnější hráči z Podještědí, branku už z toho však nevytěžili. Nejblíže byl Bulíř, ale s jeho střelou nesouhlasil jeden z chomutovských obránců.

I třetí třetina se dočkala gólového začátku a opět to byli Bílí Tygři, kdo se trefil. Tentokrát se nejednalo o hezkou kombinaci, ale o samostatný únik, do kterého se dostal Martin Bartek, jenž neměl problém s překonáním Růžičky – 5:0. O tři minuty později mohl ještě zvyšovat skóre Vampola, jeho dorážku ale chomutovský brankář podržel betony.

Ani potom však domácí neskončili a brzy vskutku přidali šestou branku, když pět minut před koncem využili další početní výhodu. Nedvěd dostal puk na modrou čáru k Jakubu Čuttovi, jenž napřáhl a prostřelil vše, co stálo mezi ním a chomutovskou klecí – 6:0. Ve zbytku utkání si Liberečtí svůj pohodlný náskok už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, berou tedy všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (Liberec): "Jsme spokojení. Začátek nebyl úplně jednoduchý, po první třetině jsme vedli 1:0, ale to ještě nic neznamenalo. Vyšel nám úvod druhé třetiny, kdy jsme gólově odskočili. Byl to asi jeden z nejlepších zápasů, který jsme v sezoně odehráli."

Robert Kaše (Chomutov): "Liberec byl lepší ve všech herních činnostech a naprosto zaslouženě vyhrál. Chyběl nám pohyb a nasazení. Drželi jsme krok pouze prvních deset minut."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner