Reportáž

Tygři sestřelili Mountfield pěti brankami, nadále drží domácí neporazitelnost

L i b e r e c - Na třetí pokus to konečně vyšlo! I tentokrát Liberečtí nad Hradcem vedli, poprvé v sezoně však dokázali vedení dotáhnout do zdárného konce a proti týmu s nejlepší bilancí na ledech soupeřů vybojovali tři body.

Do zápasu vstupovali oba soupeři ve zcela opačné situaci. Zatímco domácí Bílí Tygři bojovali o předkolo play-off, když na desátou příčku ztráceli tři body, Hradečtí drželi pohodlnou druhou příčku. Vzhledem k rozsáhlé marodce však rozhodně nepřijeli v nejsilnější možné sestavě, což zvyšovalo liberecké šance.

V úvodu byla hra nervózní a oba celky se do útoku příliš nehnaly. Na první velkou příležitost si diváci museli počkat až do 13. minuty a hned z toho byla branka. Kotouč se při početní převaze domácích posunul po trase Nedvěd – Gřegořek – Bartek a právě poslední jmenovaný Martin Bartek přesnou ranou z pravého kruhu rozvlnil síť Kantorovy branky.

Mountfield se okamžitě pokoušel skóre srovnat, dokázal Tygry zatlačit, brankář Melicherčík však byl pozorný a odmítal puk pustit za svá záda. Místo hostujících hráčů tak s blížícím se koncem třetiny opět udeřili Liberečtí. Půl minuty před závěrem prvního dějství našel v úniku Petr Nedvěd osamoceného Petra Vampolu a ten z levého kruhu propálil gólmana.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí. Hned po třech minutách hry se skóre opět měnilo, Martin Bartek vjel do útočného pásma, napřáhl a prostřelil vše v cestě. Pro Pavla Kantora to bylo již příliš a přepustil své místo v kleci mladíkovi Ondřeji Kacetlovi.

Po více než půlhodině hry se však hosté konečně dočkali první branky. Červený dokázal v rohu kluziště vybojovat puk, přesně ho poslal k Tomáši Noskovi a ten bez potíží překonal Marcela Melicherčíka. Přestože byly v následujících minutách k vidění dobré šance na obou stranách, před odchodem do kabin se již znovu skóre neměnilo.

Po více než půlhodině hry se však hosté konečně dočkali první branky. Červený dokázal v rohu kluziště vybojovat puk, přesně ho poslal k Tomáši Noskovi a ten bez potíží překonal Marcela Melicherčíka. Přestože byly v následujících minutách k vidění dobré šance na obou stranách, před odchodem do kabin se již znovu skóre neměnilo.

V závěrečné dvacetiminutovce se Hradec snažil tlačit a často zaměstnával Melicherčíka, měl však problémy s přesností zakončení. Asi největší šanci promarnil Rastislav Dej, branku z bezprostřední blízkosti minul. V závěru zkoušeli hosté power-play, v něm však ujel Tomáš Bulík s Martinem Bartekem, který po přihrávce prvně jmenovaného zkompletoval hattrick.

A to stále nebylo vše, o minutu později ujel sám na branku Tomáš Urban a přestože prvním pokusem napálil pouze tyč, puk se odrazil zpět přímo k jeho brusli, od které zamířil do klece. Rozhodčí rozhodli, že se nejednalo o úmysl, a gól uznali. V poslední minutě už pouze Petr Frühauf dělovkou korigoval skóre na konečných 5:2 pro domácí Bílé Tygry.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): "Jsme nesmírně rádi za tři body, za vítězství. Hradec jsme porazili poprvé v sezóně. Narazili jsme na nejlepší tým venku, výborně organizovaný, disciplinovaný. O to je vítězství cennější. Ale je to za námi, musíme se dívat kupředu. Máme takzvaně volno do půlnoci a od půlnoci už se musí naše myšlenky upínat k dalšímu zápasu, v úterý hrajeme na Slavii. Petr Nedvěd odstoupil pro zranění. Zítra jde k lékaři, poté upřesníme, o jaké zranění jde. Osobně myslím, že to nebude nic zásadního, Petr zřejmě nebude k dispozici na nejbližší utkání, ale věřím, že do těch dalších už ano."

Peter Draisaitl (Mountfield HK): "Opět jsme s Libercem prohrávali a to poměrně vysoko, dnes 0:3. Bohužel, v dnešním utkání nám chyběla kvalita, abychom s vývojem zápasu něco udělali. Měli jsme přesilovky, měli jsme nějaké šance, ale nebyli jsme schopni něco udělat. I proto, že nám chybí několik klíčových hráčů."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner