Rozpačitý úvod vystřídala závěrečná radost! Liberec vyhrál ve Zlíně a potřetí v řadě slaví

Date of publication Author

Zlín/Liberec – Bílí Tygři plují na vítězné lodi. Svěřenci trenéra Pavla Hynka vyhráli v devětatřicátém extraligovém kole na ledě Zlína, kde vybojovali vítězství 4:3 a posunuli se na deváté místo v tabulce. Gólem a dvěma asistencemi se na úspěchu podílel Tomáš Urban.

39. kolo, pátek 17. ledna 2014
3:4
(2:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Matějíček (Čech), 8. Řezníček (Čajánek), 59. Veselý (Čech, Leška) – 5. Vlach, 17. Valský (Urban), 22. Urban (Vitásek, Valský), 36. Vlach (Urban, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Šír – Bryška, Štofa. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 984. Střely na branku: 37:25. Třetiny: 2:2, 0:2, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

PSG Berani Zlín

Horčička – Marušák, Kotvan, Řezníček, Valenta, Matějíček, Urbanec – Balaštík, Leška, Veselý – Holík, Čajánek, Kubiš – Honejsek, Melenovský, Čech – Ondráček, Okál, Köhler.

Schwarz – Čakajík, Derner, Vitásek, Gřegořek, Voráček, Výtisk, Říha – Zacha, Vampola, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Jass, Filippi, Kica.

Bílí Tygři se letos proti Zlínu postavili už potřetí. A tentokrát s patřičným respektem. Soupeř totiž dvě předchozí střetnutí zcela ovládl, Liberci v nich nepovolil ani gól a sám jich nastřílel celkem sedm.

Jenže nyní byl už v páté minutě kruté statistice konec. Modrobílým nejprve pomohlo štěstí, nýbrž Čech poslal puk do sítě ve chvíli, kdy byla hostující branka mimo své postavení. Sudí celou situaci konzultoval s kolegou u videa a nakonec rozpažil. A tak udeřil Jaroslav Vlach, který překonal brankáře Horčičku hodně šťastným způsobem. Kotouč nahodil do pásma a gólman si jej po odrazu od hrazení poslal do sítě zcela sám.

Zlínská odpověď však přišla brzy. Konkrétně z hole Martina Matějíčka, jenž během přesilovky propálil Schwarze z dálky. Hru proti oslabenému sokovi zužitkovali domácí i vzápětí, Dalibor Řezníček uspěl přízemním pokusem a stav byl rázem pro PSG o poznání příznivější – 2:1.

Severočeši ovšem nepolevili. Trpělivě drželi pásmo, hráli s pukem a dočkali se i odměny. Dobrého pohybu třetí formace využil Urban, urostlý útočník na sebe strhl pozornost a následně uvolnil Jakuba Valského. Ten si vyjel zpoza klece a pod břevno zavěsil.

To vše v první třetině. A druhé dějství? Několik vyloučených, ospalý hokej i další představení produktivní pětky v čele s Tomášem Urbanem. Vysoký muž liberecké sestavy nejprve dorazil za Horčičku střelu Vitáska a v čase 35:50 našel perfektivní zadovkou Jaroslava Vlacha, který prostřelil brankáře počtvrté.

Domácím chvílemi vázla rozehrávka, do slušné formy se ovšem rozchytal i gólman Schwarz, na nějž si nepřišel Holík a krátce před koncem dvacetiminutovky ani Leška. Tomu dokonce před poloprázdnou klecí trestuhodně sjel puk z hole.

Ve třetí třetině už měl Zlín navrch. Tedy alespoň v její druhé polovině, kdy Okálův gól pro předchozí ofsajd neplatil a do sítě si nenašla cestu ani střela Kubiše. Útočník měl přitom mezi kruhy ideální palebnou pozici.

Závěr střetnutí přinesl hodně emocí. Okál dokonce shodil rukavice a pustil se do pěstní výměny s Vitáskem, krátká bitka ale patřila libereckému bekovi. Ševci přidali, odvolali brankáře a dočkali se i kontaktní trefy. Za dezorientovaným Schwarzem skončilo doklepnutí Ondřeje Veselého, tři body však po výsledku 3:4 uhájili hosté.