Liberec na Kometu nestačil a prohrál o tři branky

L i b e r e c – Bílí Tygři přivítali na domácím ledě tým z Brna. V zápase se poprvé představil nový gólman Ján Lašák, ale byla to pro něj hořká premiéra. V utkání rozhodla druhá perioda, v níž Brněnští dvakrát zasáhli a ani v závěrečné hře bez brankáře Severočeši nedokázali srovnat a navíc inkasovali do prázdné klece. Tři důležité body do tabulky tak Tygrům unikly.

V páteční podvečer nastoupili Bílí Tygři na svém ledě proti brněnské Kometě. V domácí sestavě došlo k několika změnám, v brance nastoupila nová posila Ján Lašák, reprezentanta Zachu nahradil junior Mikyska.

V úvodu byli aktivnější liberečtí hráči, hned v prvních minutách si vytvořili pěkné šance. Bulíř se však v brankovišti neprosadil a spolupráce Barteka s Bulíkem také nevyšla. Kometa v druhé polovině první periody však dostala dobrou výhodu, když se nechal vyloučit Výtisk na čtyři minuty. K výrazné šanci se ale paradoxně dostal Bulíř, odkrytou klec ale netrefil.

Brněnští dlouhou přesilovku nevyužili, ale o chvíli později na ní čekala ještě delší. Domácí Bartek dostal trest ve hře a na hosty tak čekala pětiminutová přesilová hra. V ní zahrozil Káňa, ale nepřešel přes novou akvizici Lašáka. Další pokusy Komety už nebyly tak nebezpečné. Na konci prvního dějství si ještě vyměnili názory Hunkes se Svobodou, k pěstnímu souboji však nedošlo.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté a při hře čtyři na čtyři se dokázali prosadit. Jan Hruška se dostal ke kotouči v pásmu a snadno se přes nedůslednou domácí obranu dostal k zakončení bekhendem až za záda libereckého gólmana – 0:1. Chvíli na to se po dlouhé době hrálo opět v plném počtu a Tygři se snažili srovnat, ovšem k výraznějším šancím se nedostali.

Zato hosté mohli navýšit, Novotný v tutovce ale nechal vyniknout dobrým zákrokem Lašáka. V třicáté třetí minutě dostal Liberec k dispozici přesilovku, ale ani v ní se neprosadil, ba naopak. V oslabení unikl Michal Kempný a domácí obrana znovu zklamala. Lašák se dostal mimo dosah branky a severočeští beci už před odkrytou nic nezmohli – 0:2. Chvíli na to mohl dát důležitý kontaktní gól Nedvěd ze své obvyklé pozice, netrefil se ideálně.

Závěrečnou třetinu provázela mnohá vyloučení, ale oba týmy se v převahách nedokázaly prosadit. Liberec měl výhodu pět na tři, Kometa poté pět na čtyři. Největší šance pro domácí zřejmě byla následná přesilovka čtyři na tři, která trvala minutu a půl, Tygrům se ale nedařilo vůbec nic. Od padesáté minuty se pak hra ustálila v plných silách na obou stranách a Liberečtí už se pomalu připravovali na nápor, který by mohl dojít k vyrovnání.

Ale snaha o vstřelení byla z pohledu Severočechů efektivní nebyla, Tygři se hodně trápili a nedokázali vymyslet kloudnou akci. Veškerou snahu zastavila pozorná obrana Moravanů. Vitáskovo nahození odpálili beci z brankoviště, na druhé straně v protiútoku Koreis netrefil branku. Tři minuty před koncem nahodil Výtisk od modré, ale v následné skrumáži se nikdo k zakončení nedostal.

Tygři v závěru zkoušeli hru bez gólmana. V ní se dostal Filippi k dobré střele, ale kotouč jako by do branky nechtěl a minul ji o několik čísel, o chvíli později ani Bulíř v tutovce minul. Nakonec se kotouče chopil Jakub Svoboda a přes celé hřiště zpečetil stav utkání na 3:0 ve prospěch hostujícího celku.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): "V první třetině jsme výborně ubránili dlouhé oslabení. Měli jsme však špatný vstup do druhé třetiny, kdy jsme zbytečně inkasovali. Poté jsme opět inkasovali ve vlastní přesilovce, což už je trestuhodné. Měli jsme možnost se do zápasu vrátit, měli jsme dobré šance. Bohužel jsme si vylámali zuby na výborném gólmanovi Čiliakovi."

Martin Pešout (HC Kometa Brno): "Utkání jsme začali velice dobře, ale paradoxně nás rozhodila dlouhá přesilová hra. Druhá třetina byla z naší strany jedna z nejlepších v sezoně, dostali jsme se do dvougólového vedení. Ve třetí třetině už jsme taktickou hrou vedení udrželi i s přispěním výborného výkonu Marka Čiliaka."