Reportáž

Skvěle! První čisté konto Tygrů v sezóně a důležitá výhra 3:0!

Mladá Boleslav/Liberec - Souboje Liberce s Mladou Boleslaví bývají vždy vyostřené a jinak tomu nebylo ani v nedělním podvečeru. Aktivnější byli po většinu zápasu Tygři, díky čemuž ukořistili důležité tři body. Čistým kontem, prvním libereckým v letošní sezóně, se prezentoval Ján Lašák!

Tygři vstoupili do zápasu aktivně a po šesti minutách vedli. Nedovoleným bráněním se totiž provinil Ivan Ďurač a přesilovku bleskurychle zužitkoval Michal Bulíř, který ranou z první nedal Lukášovi šanci, a to i přestože se nenacházel v nejlepší střelecké pozici. Ihned po vstřelené brance se vyznamenal Lašák. Nejprve zastavil nebezpečnou šanci Lence a poté přečkal bez úhony i nepříjemnou situaci, kdy kotouč poskakoval na brankové čáře.

V druhé polovině první části zahrozila dvojice Urban - Pospíšil, první jmenovaný ale při přečíslení 2 na 1 nedokázal přihrávku na svého spoluhráče propasírovat. O několik okamžiků později pálil ihned po vhazování Šimek a rána to byla nebezpečná, nicméně nakonec zamířila pouze mimo tři tyče. Tygři svůj těsný náskok hájili i celou druhou periodu, nutno podotknout, že přitom byli mnohem aktivnější než jejich soupeř.V devětadvacáté minutě se zjevil osamocený mezi kruhy Jelínek, jeho dělovku vyrazil Lukáš přesně na hokejku urostlého útočníka a ten tak mohl pálit znovu. Dorážka byla pro brankáře Bruslařů ještě o poznání nepříjemnější, avšak nakonec ji maskovaný muž stačil špičkou betonu vyrazit. Zanedlouho připravil krušné chvilky pro domácí fanoušky ještě Vantuch.

Jeho projektil orazítkoval břevno a byl tak razantní, že rozhodčí se raději museli ujistit, zdali nebylo dosaženo branky. Skóre se nakonec měnilo až v samotném závěru třetiny. Dvaadevadesát sekund před druhou sirénou si vyjel mazácky zpoza zařízení Dominik Lakatoš a zkušeně poslal kotouč za Lukáše. Gól to byl veledůležitý.Aktivita a rychlé napadání se šelmám vyplatilo i v závěrečném dějství. Po Lukášově nepřesném rozehrání do dojíždějícího Milana Bartoviče slovenský forvard bleskurychle poslal kotouč před bránu, kde ho umístil do klece Vladimír Svačina. Snížit mohl ještě Urban, jenže jeho pokus pouze proskákal brankovištěm. Když neudeřil o pár okamžiků později po další nepřesné přihrávce Lukáše ani Daniel Špaček, bylo jasné, že si Tygři odvezou z Mladé Boleslavi tři body za výhru 3:0.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Odehráli jsme velmi disciplinovaný zápas, co se dodržování taktiky i vylučování týká. Poučili jsme se z toho zápasu v Litvínově, kde jsme také nebyli horším týmem, ale byli jsme často vylučovaní a prohráli jsme. Dnes nás podpořil vynikajícím výkonem Jánko Lašák, jenž nás ve zlomových situacích podržel. Za jeho nulu jsme pak bojovali až do konce. Tři body jsme si zasloužili."
František Výborný
Mladá Boleslav
„Myslím, že dnes bylo důležité, kdo dá v utkání první gól. Liberec to nakoplo a nás to naopak srazilo, byli jsme pak hodně křečovití, což byla voda na liberecký mlýn. Liberec získával jistotu a vracel se ke svému projevu z minulé sezony. Po druhé třetině, která byla z naší strany křečovitá, jsme sice hodně chtěli, ale už druhý gól byl podle mého názoru hřebíčkem do naší rakve. Liberec nás předčil v osobních soubojích a utkání pak kontroloval až do konce."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner