Reportáž

Padá to tam! Tygři druhý zápas po sobě neinkasovali, v Plzni udeřili hned pětkrát!

Plzeň/Liberec - Výborný zápas sehrálo naše mužstvo na západě Čech. Domácí Škodu přehrálo 5:0 a Ján Lašák již tak v druhém střetnutí za sebou neinkasoval jediný gól! Dvě branky si připsal Milan Bartovič. Ten se z extraligového gólu radoval vůbec poprvé po návratu pod Ještěd.

Tygři vstupovali do souboje s Plzní posílení výhrou 3:0 nad Mladou Boleslaví. Právě ve středních Čechách dokázali poprvé v sezóně udržet čisté konto. Ján Lašák proto vjížděl na led Indiánů s velkou motivací. Na první větší šanci si diváci museli počkat až do druhé poloviny první třetiny. Obrana domácích pozapomněla na Jelínka, který se ocitl v dobré střelecké pozici. Hylák si připsal náročný zásah. Přesně 56 vteřin před první sirénou už se ale skóre měnilo.

Milan Bartovič předvedl krásnou individuální akci, když si od modré čáry vyjel na levou stranu, přebruslil obránce a nenápadnou přízemní ranou překvapil i plzeňského gólmana. Na úvodní branku šelmy dokázaly navázat hned zkraje prostředního dějství. Po pětadvaceti minutách hry byl vyloučen Moravčík a Tygři trestali. Po krásné akci Bulíře - Jelínka a Branka Radivojeviče, zakončoval poslední jmenovaný do prázdné branky!

Daniel Špaček při střele

O pouhých 61 vteřin později navíc zabojoval Jan Stránský v předbrankovém prostoru a během pádu dokázal kotouč nasměrovat za záda Hyláka a zužitkovat tak Vlachovo střílené nahození. Těsně po odbití poloviny hrací doby mohl snížit Vracovský, jenž by tak docílil své první trefy v extralize, nicméně Lašák jeho pokus z levého kruhu vyrazil. A tak přišla řada znovu na Tygry.

Při další početní výhodě přihrál Derner na modré čáře Milanu Bartovičovi, který neotálel a ranou zápěstí vyhnal Hyláka z branky. Velký podíl měl na gólu i Lakatoš. Ten maskovanému muži neodbytně clonil. Naše mužstvo bylo nadále ve velké herní pohodě, po další výtečné souhře však Lakatoš na debutanta Sochůrka nevyzrál.

Lukáš Derner krouží kolem Machovcovi branky

V závěrečné periodě málem připravil o čisté konto Lašáka Indrák, který se řítil do velké příležitosti po pravém křídle, jenže nakonec nezakončil přesně. Naopak Liberečanům se znovu zadařilo. Jelínek perfektním pasem přes celou šíři kluziště nalezl Lukáše Dernera. Ten svou dělovkou zamířil přesně ke vzdálenější tyči a bylo to již 5:0.

Následně se opět blýskl Ján Lašák, jenž si připsal výborný zákrok po dělovce Skleničky. Skákající kotouč chtěli dorážet Svoboda s Kracíkem, ale opora v brance hostí byla rychlejší. V závěrečných minutách střetnutí si již Tygři své vedení pohodlně pohlídali a dovedli duel do vítězné koncovky. Dva zápasy po sobě neinkasovali, v Plzni vyhráli 5:0!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„My jsme se po dobu celého utkání drželi plánu diktovat tempo hry, být na kotouči a nenechat domácí převzít iniciativu nad zápasem. Většinou se nám to dařilo, byť domácí bojovali a měli šance, podržel nás ovšem Janko Lašák. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."
Ladislav Čihák
Plzeň
„Strašně těžce se mi to hodnotí, protože pokud nejste na kotouči, nemůžete dát gól. Pokud prohráváte osobní souboje, tak také ne. Dařilo se nám dobře bránit, ale bohužel první gól nás dostal do kolen. Ve druhé třetině se nám to úplně zhroutilo a bylo po zápase. Soupeř si kontrolovat hru a my jsme jenom koukali. Liberec zaslouženě vyhrál. Chci ale všem říct, že se nevzdáme. Uděláme všechno pro to, abychom šli nahoru… Cokoliv, nic nevzdáváme!"

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner