Reportáž

Vítězný návrat na mistrovský led! Tygři jako první tým letos vezou z pražské O2 Areny tři body

Praha - Před půlrokem zde naši hráči slavili historický titul. A také tentokrát se mohli po utkání na Spartě radovat. Bílí Tygři jako první tým v této sezoně dokázali na půdě loňských vicemistrů zvítězit a prodloužili sérii výher. Navíc také překonali klubový rekord v neprůstřelnosti, když inkasovali po dlouhých 235 minutách a 38 sekundách.

Hned v úvodních minutách mohl dlouhou neprůstřelnost našeho týmu přerušit Klimek, který se dostal až před něj, na Romana Willa, který tentokrát dostal v brankovišti přednost, si však nepřišel. O to samé se později pokusili také Pech s Kumstátem při úniku dva na jednoho, pozorná Willova vyrážečka však puk zastavila. Následně však Bílí Tygři dostali příležitost hrát dokonce dvojnásobnou přesilovku a okamžitě trestali. Radim Šimek svou dělovkou od modré nedal Pöpperlemu šanci a poslal svůj tým do vedení.

Gól jako by utkání paradoxně trochu ubral na tempu. Oba celky bojovaly o střední pásmo a dlouho se jim nedařilo dostat se do výraznější šance. Až v závěru první třetiny si domácí tým vytvořil několik šancí, Roman Will si ale počínal bezchybně. Proti Uherovi předvedl skvělý reflex a vyrazil kotouč směřující do sítě do bezpečí. I díky němu tak po první dvacetiminutovce Tygři vedli na ledě Sparty 1:0.

Sparta do druhého dějství vstoupila s aktivitou a snažila se rychle vyrovnat. Namísto toho však velmi lacino inkasovala. Nejprve Pöpperle příliš dlouho otálel s kotoučem za brankou, až mu ho Lukáš Vantuch sebral. O chvíli později nahodil vytáhlý útočník od modré puk na branku a po teči Jana Stránského. Korigovat stav mohl Hlinka, který jel sám na brankáře, na Romana Willa si však nepřišel.

Krenželok si kryje kotouč

Po polovině utkání se na ledě přitvrdilo. Lukáš Vantuch se dostal do potyčky se Štefanem Růžičkou, který mu navíc uštědřil ránu holí a dostal trest do konce utkání. Během přesilové hry se po jedné z akcí odrazil puk do volného prostoru, kde si ho našel Milan Bartovič a přesnou ranou trefil odkrytou klec. Tygři měli i nadále více ze hry, ale Vlacha ve velké šanci vychytal Pöpperle a znovu inkasovat nehodlal.

Do třetího dějství naskočil namísto Tomáše Pöpperleho do domácí branky Filip Novotný, který hned čelil několika velkým příležitostem Tygrů. Lukáš Vantuch dobře vypálil z hranice kruhu, ale na nového muže v domácím brankovišti si nepřišel. Na druhé straně zase musel Roman Will během přesilové hry soupeře několikrát odolat pokusům soupeře.

Čtvrté čisté konto v řadě však Tygři přeci jen neudrželi. V přesilové hře vypálil od modré Petr Vrána a po dlouhých 235 minutách a 38 sekundách překonal libereckou defenzivu. Přesto dokázali naši hráči odpovědět. Chybu sparťanské obrany využil Petr Jelínek a pověsil puk pod břevno. Dalších změn už skóre nedoznalo, utkání tak skončilo vítězstvím Bílých Tygrů 4:1. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak prodloužili šňůru vítězství na čtyři výhry v řadě.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous
HC Sparta Praha
„Musím poblahopřát soupeři k zaslouženému vítězství, protože my jsme utkání absolutně nezvládli po stránce disciplíny. Měli jsme naprosto zbytečná vyloučení, která nás stála spoustu sil. Liberec sehrál přesilovky výborně. Co se týče hry v útočném pásmu, tak nám soupeř předvedl, jak se to má hrát – chodil do předbrankového prostoru, střílel na branku. Tohle nám nejde a musíme na tom zapracovat. Celkově to bylo z mého pohledu dost nevydařené utkání, asi nejhorší od mého návratu ze Světového poháru."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Proti výbornému soupeři, který byl po celé utkání nepříjemný, jsme sehráli velmi bojovný zápas. Zablokovali jsme drtivou většinu domácích střel a vyjma dvou zbytečných faulů v závěru jsme byli velice disciplinovaní a urputní. Zaslouženě jsme získali tři body na horké půdě Sparty."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner