Reportáž

Liberec opanoval vyrovnanou bitvu v Litvínově, rozhodl Krenželok

Litvínov/Liberec - Bílí Tygři jsou po vánočních svátcích v dobré formě. Po cenném skalpu Mladé Boleslavi zapsali do extraligové tabulky další výhru. Tentokrát svěřenci Patrika Augusty vybojovali tři body v Litvínově. Jazýček na vahách naklonila na libereckou stranu branka Lukáše Krenželoka z třetí třetiny.

Tygři na ledě Litvínova začali výborně. Adam Musil šikovně tečoval těsně před Honzíkem nahození Marosze, čímž šelmám zajistil vedení. Iniciativy se pak ale chopili domácí, kterým se brzy podařilo vyrovnat.

Obránce Pavelka totiž našel volného Patrika Kudlu a ten svižnou ranou prostřelil Hrachovinu. Další branky začaly padat až ve druhé třetině, která byla hodně výživná. Celou tu čtyřbrankovou divočinu začal litvínovský matador František Lukeš, jenž svůj samostatný únik zakončil mezi betony libereckého brankáře.

Jaroslav Vlach střílí na branku

Vedení ale dlouho nevydrželo ani domácí Vervě. Roman Graborenko tvrdě vypálil z kruhu, přičemž trefil pouze zadní hrazení. Od toho se ale kotouč odrazil na hokejku Radana Lence a ten před poloprázdnou bránou nezaváhal.

Jenže reakce Litvínova přišla bleskurychle. Viktor Hübl chytrou přihrávkou vyzval ke skórování svého parťáka Františka Lukeše, který podruhé v zápase rozvlnil tygří síť. Liberečtí se ale s nepříznivým stavem nechtěli smířit. V lehce nepřehledné situaci před domácí bránou se nejlépe zorientoval Daniel Špaček, jehož zásluhou svěřenci Patrika Augusty podruhé srovnali.

Radan Lenc cloní před brankářem

Třetí dvacetiminutovka probíhala o poznání klidněji. O krok napřed se dostali znovu Tygři. Petr Jelínek v přesilové hře pět na čtyři nabil Lukáši Krenželokovi, který z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Verva pak znovu přitlačila a Liberec v závěrečné periodě poměrně výrazně přestřílela. Ty nejtěžší chvilky pro šelmy přišly v samotném závěru při čtyřminutovém vyloučení Krenželoka a následné powerplay domácích. Tygři však litvínovský tlak nakonec ustáli bez úhony a získali do tabulky další cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Viděli jsem velice vyrovnané utkání, rozhodl jediný gól. Do poloviny zápasu to byl hokej nahoru dolů, šance střídala šanci. Bylo k vidění spoustu brejkových situací. My jsme se na začátku třetí třetiny zatáhli a čekali jsme na chybu. Podařilo se nám být produktivní v přesilovce a to rozhodlo zápas."
Jindřich Kotrla
HC Verva Litvínov
„Nejvíce nás trápí přesilovky. Když nedáme gól ve čtyřminutové početní výhodě, tak nemůžeme takovéto zápasy proti takto kvalitním soupeřům vyhrávat."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner