Reportáž

Junioři uštědřili Hradci lekci z produktivity. Mountfieldu nastříleli pět branek

Hradec Králové/Liberec - Po závěrečné siréně měli sice Hradečtí na svém kontě více střel, jenže góly dávali v zápase Tygři. Ti se totiž prosadili hned pětkrát a i díky skvělému výkonu Pavla Čajana vybojovali tři body.

Od začátku střetnutí se hra přelévala ze strany na stranu a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jakub Rychlovský přihrál na modrou čáru Janu Hamplovi a ten svou dělovkou prostřelil Daniela Dvořáka - 0:1. Domácí se ovšem nenechali zahanbit a přispěchali s odpovědí. Jakub Naar skvěle využil clony před bránou a překonal Pavla Čajana. Hned na to navíc trefil Benjamin Vomáčka tyč!

Ve čtrnácté minutě přišla možná rozhodující pasáž utkání. Nejdříve totiž Filip Jansa úspěšně dorazil za čáru vyraženou střelu Michaela Drábka, načež využil přečíslení dva na jednoho Bennet Rossmy - 1:3. To už bylo na Daniela Dvořáka moc, a tak přenechal své místo Tomáši Sajdlovi.

Do druhé třetiny vstupovali Hradečtí odhodláni nepříznivý stav zvrátit, na což měli spoustu času. Už po necelých pěti minutách je ale zmrazil Benjamin Vomáčka, který zkusil nahodit puk na bránu a jeden z domácích beků si jej nešťastně srazil do své klece - 1:4.

Východočeši ještě více přidali do kroku, jenže všechny jejich šance úspěšně likvidoval Pavel Čajan. Po polovině utkání začala hru kouskovat mnohá vyloučení, ani při jednom nepříznivém stavu hráčů na ledové ploše ovšem gól nepadl.

Ani v závěrečném dějství se Mountfield nevzdal, jenže se marně prokousával přes obranu Liberce, kterou skvělým výkonem podporoval i Pavel Čajan, jenž likvidoval jednu ránu za druhou. A když už kapituloval, podržela ho branková konstrukce.

Třicet čtyři vteřin před závěrečnou sirénou si naši junioři ještě jednou užili gólovou radost. Bennet Rossmy nabil zpoza brány Janu Křepelkovi a ten zamířil přesně mezi Sajdlovy betony - 1:5. Hradečtí byli v zápase sice střelecky aktivnější, nicméně šelmy prokázaly mnohem lepší produktivitu a pod Ještěd si zaslouženě vezou tři body.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned jsme dali gól. Pak jsme se chvilku zatáhli a Hradec převzal iniciativu, byl lepší a zaslouženě srovnal. Poté nám tam napadaly dva góly, hráli jsme skvěle takticky a skvěle zachytal brankář. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."
David Kočí
Mountfield HK
„Dostali jsme laciné góly, za které si můžeme trochu sami, protože jsme byli nedůrazní. Když jsme se chtěli vrátit a měli nějaký tlak, tak jsme nevyužili šance, které jsme měli. Výborně zachytal liberecký gólman, ten je neskutečně podržel. Bohužel to dnes nevyšlo, ale jedeme dál. Šance je pořád v našich rukou, musíme ale ve čtvrtek a v sobotu vyhrát."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner