Důležitý souboj o čtyřku zvládla lépe Plzeň, v nájezdech rozhodl Lang

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec/Plzeň - Velmi vyrovnané měření na západě Čech nakonec vyznělo lépe pro soupeře. V individuálním rozstřelu totiž gólman Dominik Frodl Liberci nepovolil ani jeden přesný zásah, naopak za domácí mužstvo se trefili Martin Lang s Pavlem Musilem. Pod Ještěd tak míří alespoň bod, který může v konečném pořadí v tabulce mít cenu zlata.

10. kolo, středa 24. února 2021
4:3sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Musil (Suchý), 25. Eberle, 49. Čerešňák (Rob, Michnáč), rozh. náj. M. Lang – 14. Gríger (J. Vlach, Rosandić), 25. Bulíř (Rosandić, A. Musil), 35. R. Pavlík (P. Jelínek). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Klouček, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Odehráno bez diváků. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3 - 4:3sn.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (C), Budík, Jiříček, Houdek, L. Kaňák – Pour, Suchý, P. Musil – Kantner, Kodýtek (A), Eberle – M. Lang, Kracík (A), Dočekal – Michnáč, Přikryl, Rob.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Gríger, Lenc – Rychlovský, Bulíř, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Průžek.

Do liberecké branky se v utkání s indiány po jednozápasové pauze navrátil Petr Kváča, který se svou smečkou čelil znatelně oslabenému soupeři. Tomu chyběl například i čtvrtý nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš nebo další elitní útočník Západočechů Tomáš Mertl. Ani to ale domácím nevadilo, prosadili se hned ve čtvrté minutě.

A trefa to nebyla jen tak ledajaká. Pavel Musil si najel na pravou stranu a milimetrově přesnou střelou z téměř nulového úhlu nad levé rameno otevřel skóre – 1:0. Tygří odpověď přišla zhruba o deset minut později, když Dávid Gríger šikovně tečoval dělovku Jaroslava Vlacha z přesilové hry – 1:1! Po zásluze tak hráči odcházeli do kabin za remízového stavu.

Puk letí jen těsně mimo klec gólmana Petra Kváči

V porovnání s první třetinou měly do té druhé šelmy o mnoho povedenější vstup. Většinu času trávily usazeny v útočném pásmu a nakonec zásluhou Michala Bulíře, jenž tečoval pokus Mislava Rosandiče, zvrátily stav na 1:2 ve svůj prospěch! Bohužel pro ně ale přišla také blesková reakce.

Po pouhých 31 sekundách znovu srovnal ranou do teploměru Jan Eberle a váhy zápasu opět doznaly rovnováhy – 2:2. Před druhou sirénou ovšem ještě jednou poupravil gólový účet střetnutí Liberec, když nikým nebráněný Radovan Pavlík prostřelil Dominika Frodla z bezprostřední blízkosti – 2:3! Nutno dodat, že třetí formace si to za svůj herní projev zasloužila.

Ondřej Vitásek na kotouči

Škoda do poslední dvacetiminutovky vlétla s jasným cílem v podobě vyrovnání a od prvních minut to bylo zcela zřejmé. Po jejím tlaku se však do situace dvou proti jedinému obránci dostali Tygři, ke střele už ale po přičinění domácího beka nedošlo. Následovala početní výhoda Plzně, při které ujeli do další situace dvou na jednoho Severočeši.

Radovan Pavlík to vzal na sebe, ovšem Dominik Frodl mu tentokrát odolal. Poté už byli Západočeši bohužel úspěšní, Ronald Knot zaváhal v obranném pásmu a kotouč se dostal k Peteru Čerešňákovi, jenž Petra Kváču propálil ranou zápěstím – 3:3. Jelikož nato indiáni nevyužili dvojnásobnou přesilovku, muselo utkání zákonitě jít až do prodloužení.

Petr Jelínek v souboji

V jeho úvodu se iniciativy ujali Plzeňští, konkrétně zahrozil rychlík Jakub Pour. Následně o sobě dal vědět únikem pro změnu Adam Musil, jemuž byla přidržena hůl a šelmám tak byla nabídnuta početní výhoda. Během té se k dělovce dostal Jaroslav Vlach, Dominik Frodl ji ale vyrazil. Finální rozuzlení tedy i díky plzeňskému brankáři musely přinést až samostatné nájezdy.

A ty patřily indiánům. Jejich gólman Frodl vychytal všechny čtyři Tygry, přičemž za jeho tým se prosadili postupně Martin Lang a Pavel Musil. Důležitý souboj po velmi vyrovnaném měření tak ovládla Plzeň.

„Dle mého jsme tentokrát v Plzni body ztratili. Měli jsme vlažnější vstup do utkání, ale následně jsme až do konce druhé třetiny hru kontrolovali, bohužel jsme nebyli produktivnější. Ve třetí třetině jsme díky naší nedisciplinovanosti dali domácím vítr do plachet. Utkání rozhodla hrubá individuální chyba před brankou na 3:3, poté to došlo až do nájezdů, které opanovala Plzeň.“

Jiří Hanzlík
„Měli jsme dobrých prvních deset minut utkání, poté jsme ale šli do čtyř a obraz hry se změnil. Liberec přidal, začal nás více forčekovat a až do konce druhé třetiny jsme byli pod tlakem, nedokázali jsme si s tím vůbec poradit. V poslední periodě nevím, zda Liberec přestal tolik napadat nebo nám pomohly přesilové hry, ale náš výkon už byl lepší, nebyli jsme pod takovým tlakem a naštěstí jsme dokázali vyrovnat. V prodloužení jsme ustáli soupeřovu početní výhodu a v nájezdech to je loterie. Po těch několika porážkách jsme rádi za dva body. Klukům to snad pomůže do dalších zápasů.“