Reportáž

Junioři podlehli v nájezdech a z Pardubic si vezou alespoň bod

Pardubice/Liberec - Tygří devatenáctka započala svůj boj o play-off ve městě perníku. Ačkoliv měla v celém utkání více než dvojnásobný počet střel na branku, jeden jediný gól vstřelil Jakub Rychlovský už v úvodní třetině. Ve třetí části domácí vyrovnali a utkání tak prodloužili. Liberečtí bojovali až do samostatných nájezdů, nakonec ale na Dynamo nestačili.

Do zápasu vstoupili lépe liberečtí hokejisté včetně mladých hráčů z prvoligových Benátek. Jednalo se o první utkání z celkových šesti, kde jde doslova o všechno – o postup do play-off. Skóre jako první otevřel ve čtrnácté minutě Jakub Rychlovský, který po spolupráci s Adamem Najmanem a Michalem Teplým dokázal vsítit puk za Nečasova záda – 1:0.

Druhá perioda byla téměř bez jakýchkoli trestů na obou stranách. Ačkoliv byli Severočeši o dost aktivnější, nedokázali se gólově prosadit. Po nějaké době se ve hře uchytily i Pardubice. Domácí udeřili v poslední dvacetiminutovce a hned v úvodu využili svou druhou přesilovou hru. Po nahrávce Dominika Cháry pálil přesně obránce Jakub Mert a vyrovnal na 1:1.

V druhé polovině třetiny neudržely týmy nervy na uzdě a necelých 10 minut před koncem se rozdalo několik menších trestů, kdy na trestnou lavici putovali o něco více Bílí Tygři. Nicméně žádná přesilovka nebyla proměněna a skóre tak zůstalo stejně těsné.

V pětiminutovém prodloužení se taktéž nerozhodlo. Liberečtí v něm měli k dispozici početní výhodu, ze které ale nakonec netěžili. Zápas se tak prodloužil až do samostatných nájezdů, kde bylo v závěru úspěšnější domácí Dynamo. Vítěznou trefu pro Pardubice si připsal útočník Filip Koffer - 2:1.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Liberec
„Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a vytvořili si šance. Bohužel jsme proměnili jen jednu. Poté se hra vyrovnala, my jsme začali předržovat puky a naše hra tím trpěla. V čem se ale musíme do příštích utkání rapidně zlepšit, je hra v předbrankovém prostoru soupeře. Čtyřicet střel na bránu, které brankář vidí, nejsou vůbec nebezpečné."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 16:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Vítkovice Ridera