Reportáž

Ve druhém zápase baráže Tygři úspěšní nebyli, prohráli s Chomutovem

L i b e r e c - Baráž o udržení v Tipsport extralize pokračovala druhým kolem, v rámci kterého pod Ještěd přijeli Piráti z Chomutova. Vyrovnané utkání, při němž sahaly po výhře oba celky, nakonec dopadlo lépe pro hosty. Za Bílé Tygry skórovali Antonín Dušek a Tomáš Bulík, Marek Schwarz si připsal 39 zákroků.

Druhé utkání Bílých Tygrů v baráži nezačalo pro domácí celek dobře. Měl totiž v prvních jedenácti minutách svého zástupce na trestné lavici hned čtyřikrát, zatímco Piráti byli vyloučeni jen jednou. Díky skvělé práci při oslabení, hlavně v úvodních momentech, kdy se modrobílí ocitli na ledě ve třech a blýskla se především dvojice Špaček-Bárta, zůstávalo skóre dlouho bez branek.

Na gól si museli fanoušci v Tipsport areně počkat do čtrnácté minuty, jako první ovšem padla pevnost domácích šelem. Z pravého kruhu přes clonu vypálil přesně do šibenice Marek Sikora, Schwarz neměl šanci na střelu zareagovat – 0:1. Třetina pokračovala v pomalém tempu, sudí navíc nehodlali polevit v rozdávání trestů, jenž však byly zasloužené.

Právě po jednom z nich museli Liberečtí začínat druhé dějství v oslabení, paradoxně jej ale dokázali využít ve vlastní prospěch. Do úniku se při něm totiž dostal Antonín Dušek, který, ač stíhán jedním z hráčů Chomutova, zachoval klidnou hlavu a povedeným blafákem do forhendu překonal Hanuljaka – 1:1. Obě mužstva pak hrála aktivněji, hosté se však dostávali do větších šancí.

To nakonec dokázali patřičně využít, když zhruba v polovině dějství po nedorozumění Schwarze s Nedvědem střílel Vojtěch Kubinčák, jehož projektil se za záda strážce liberecké svatyně odrazil od brusle obránce Kajínka – 1:2. Hra se ještě více otevřela a málem skórovali Tygři, jenže Hanuljak odolal obrovskému tlaku, přestože na něj nebezpečně pálili Nedvěd a Pospíšil.

Piráti však i nadále měli své šance, Káňa, Kubinčák ani Hruška ovšem Schwarze nepokořili. Díky přesilové hře poté znovu iniciativu převzali válečníci z Podještědí a o chvíli později už bylo opět vyrovnáno. Po skvělém pasu od Pospíšila se z branky radoval Tomáš Bulík, a to při vyloučení obránce Stehlíka – 2:2. Sedm vteřin před sirénou ukončující druhou dvacetiminutovku měl obrovskou šanci tečující Hruška, Schwarz ale zabránil návratu hostů do vedení přikrytím puku na brankové čáře.

Zpočátku třetí třetiny se hra odvíjela spíše před brankou Hanuljaka, jejíž síť málem vymetli v páté minutě. Bárta se rozhodl zavézt kotouč z rohu do brankoviště, kde však podle videorozhodčího gólmana Pirátů nepřetlačil. Díky následující početní výhodě se Chomutov ujal slova a jeho tlak vyvrcholil povedeným pokusy Káni a Hrušky, na něž pokaždé Schwarz našel senzační odpověď.

Ačkoli se Tygrům podařilo tlak přerušit a vytvořit si vlastní šance, nakonec se opět radovali Chomutovští. Konkrétně se prosadil Milan Kraft, který překvapil domácí obranu vyjetím zpoza branky do Schwarzova prostoru a pak jen těsně silou protlačil kotouč za záda brankáře modrobílých – 2:3. Moc času nezbývalo, a tak Liberec nedokázal zareagovat gólem. Piráti si tedy domů odváží všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): "Dnešní utkání byl spíše boj než hokejová krása. V úvodu jsme ubránili pět oslabení, poté jsme zvýšili tempo. Bohužel jsme museli opět dotahovat. Mrzí mě, že jsme si nechali vzít všechny body pět minut před koncem, kdy nás někdo přetlačí na brankovišti. Do dalších zápasů musíme zvýšit produktivitu."

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): "Bylo to bojovné utkání ve vysokém tempu, s šancemi na obou stranách. Předvedli jsme dnes výborný a zodpovědný výkon, který byl podpořený skvěle chytajícím Hanuljakem. Jsme rádi za další tři body do tabulky."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner