Diktovali jsme tempo hry, těšilo po generálce Adama Najmana

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V posledním přípravném utkání před startem extraligy porazili Bílí Tygři v domácím prostředí Kladno 3:1. Gólový účet zápasu uzavřel ve druhé třetině Adam Najman. "Snažil jsem se hlavně trefit bránu," popisoval úspěšné přečíslení.

Generálku před extraligou jste úspěšně zvládli. Jak zápas hodnotíš?
Ze začátku jsme se trošku hledali, ale pak nám to sedlo, otočili jsme skóre a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Jsme za to rádi a už se těšíme, až příští týden vypukne extraliga.

Co bylo potřeba zlepšit ve srovnání s úterním utkáním v Hradci?
V Hradci jsme tahali celou dobu za kratší konec provazu, soupeř byl lepší a držel svoji taktiku. Nevím, co se na naší straně stalo, ale nám se to nedařilo. Dneska to ale i po taktické stránce bylo mnohem lepší a diktovali jsme tempo hry.

Nastoupil jsi v hodně mladé formaci s Janem Šírem a Jakubem Rychlovským. Zdálo se, že vám to sedlo.
Bylo to super, sedli jsme si. Navíc jsme se i gólově prosadili, takže máme radost.

"Dobře jsme potrénovali, věřím, že na sezónu budeme připraveni"

Tvoje branka padla po přihrávce od Jana Šíra při přečíslení dvou na jednoho. Mířil jsi, nebo jsi spíš zavřel oči?
Spíš jsem nemířil. (úsměv) Snažil jsem se hlavně trefit bránu a naštěstí mi to tam spadlo.

Nemrzí dnes, že jste gólů přece jenom nevstřelili víc? Šance na to byly, měli jste i hodně přesilovek.
Určitě. Ještě ale máme víc než týden na to, abychom vše vyladili. Budeme věřit, že nám přesilovky budou v soutěžních utkáních pomáhat více než dnes.

Jak se ohlížíš za celou přípravou?
Myslím, že byla povedená. Turnaj v Rakousku jsme si užili a vyhráli jsme ho, s Hradcem i dnes proti Kladnu to byly těžké a kvalitní zápasy. Dobře jsme potrénovali, věřím, že na sezónu budeme připraveni.

Těšíš se už hodně?
Rozhodně, těším se moc. Měsíc a půl jsme dřeli, což už budeme moci zúročit v soutěžních zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu